Votroci jdou do semifinále TIPSPORT CUPu 2018 po výhře nad Jabloncem

20. 1. 2018   |   FC Hradec Králové
​O postupujícím ze skupiny „B“ Zimní Tipsport ligy 2018 mělo napovědět právě utkání Jablonce s Votroky. Před utkáním byl jablonecký soupeř jednoznačným favoritem, ale Votroci ho zaskočili velmi dobrou defenzivní hrou, kterou z rychlých brejků okořenili třemi vítěznými trefami. Po zásluze tak postupují do středečního semifinále, kde narazí na tým Bohemians Praha 1905.
Tipsport liga, sobota 20. 1. 2018, 13:00

FK Jablonec

0:3
0:3
FK Jablonec: Hanuš – Hübschman, Pernica, Hanousek, Masopust, Trávník, Mihálik, Doležal, Jovovič, Holeš, Považanec, náhradníci: Hrubý, Schön, Kubista, Lischka, Breda, Tecl, Jankovič, Pleštil
FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Mudra (63. Plašil), Kvída, Janoušek, Funda – Pajer, Eliáš – Schwarz – Martan, Vlkanova (63. Kropáček) – Šípek (46. Súkenník)

Prvoligový soupeř se do Votroků zakousl od první minuty a na hradeckých hráčích byl během první čtvrthodinky vidět až přespříliš velký respekt. Hlavně jablonecká pravá strana, kde se pohyboval odchovanec černobílých Tomáš Holeš, pracovala na plné obrátky a zaměstnávala hradeckou obranu. Ta si však s tlakem, v čele s gólmanem Vízkem, dokázala poradit. Tři velmi dobré šance Mihálika a jedna Trávníka zůstaly nevyužity.

Votroci se tak z hluboké defenzivy vymanili až po patnácti minutách a hned z toho byla velká šance. Přímý kop Schwarze našel na zadní tyči stojícího Vlkanovu, ale ten hlavičkoval mimo. Jablonečtí hráči, jakoby nerespektovali možnost ohrožení své svatyně. Hradečáci se minutu po první šanci opět dostali na hranici soupeřova vápna, kde zabojovali Vlkanova a Šípek, přičemž druhý jmenovaný se ze souboje ocitl tváří v tvář Hanušovi a mazácky obstřelil vyběhnutého Hanuše, 0:1.

Od vstřeleného gólu se hra vyrovnala. A byli to opět Votroci, kteří se po půlhodině hry trefili podruhé. Vlkanova si před vápnem zpracoval míč a nádherným obloučkem uvolnil naběhnutého Schwarze. Ten z „první“ nekompromisní bombou pod břevno zvýšil vedení na 0:2. A to nebylo zdaleka v prvním poločase, co se vstřelených branek týče, vše. V poslední minutě totiž pronikal do vápna Martan, byl faulován a hlavní rozhodčí Pechanec nařídil pokutový kop. K provedení se postavil Petr Schwarz, protivníka v brance Jana Hanuše poslal po jeho levé straně a míč s přehledem uklidil k protilehlé, tzn. k levé tyči z pohledu střelce. Votroci tak do přestávky šli s příjemným, třígólovým náskokem.

Do druhého poločasu se obraz hry příliš nezměnil. Jablonečtí měli územní převahu a Votroci hrozili z rychlých brejků. Poločasový pokyn však zněl jasně, co možná nejdéle udržet na kontě nulu. To se svěřencům trenéra Havlíčka dařilo. Úspěšně přečkali střelu Masopusta z cca 20 metrů, která skončila nad břevnem Ottmarovy svatyně, mimo mířil i Hanousek, který zůstal po centru na zadní tyči úplně osamocený a také Mihálik mířil mimo z těsné blízkosti hradecké branky.

Všechny tyto šance však nenesly punc té vyložené. Gólová příležitost hráčů v zelenobílých se zrodila až v 74. minutě, kdy přišel pěkný centr Masopusta na osamoceného Doležala. Ten ale cca z 10 metrů hlavičkoval nepřesně. A protože tato první větší šance soupeře byla také tou poslední, Votroci si výhrou 3:0 zabezpečili postup do semifinále letošního TIPSPORT CUPu.