Jakub Šípek se v reprezentaci trefil proti Itálii

2. 4. 2018   |   FC Hradec Králové
V minulém a předminulém týdnu se sešly ke svým zápasům fotbalové reprezentační výběry. V těch mládežnických měl náš klub FC Hradec Králové opět výrazné zastoupení. K rozhovoru jsme si proto pozvali Jakuba Šípka, který je členem výběru České republiky v kategorii U19.

Jakube, přibliž nám prosím, jaké zápasy jste s reprezentační jedenáctkou absolvovali před pár dny.
Byla to tři utkání v rámci skupiny elitní fáze kvalifikace na EURO U19, kde kromě nás bylo ještě Polsko, Řecko a Itálie. V tomto pořadí jsme se také se soupeři střetli. S Poláky jsme remizovali v bezbrankovém utkání, pak jsme dost smolně podlehli Řekům 2:3 a v posledním utkání jsme remizovali s Itálií 1:1. Na tento zápas jsme se velmi těšili, protože se hrál na hlavním stadionu v Udine a byl to pro nás samozřejmě zážitek.

Hovoříš o smolné prohře s Řeckem. Proč byla smolná?
Troufám si říct, že jsme herně byli lepším týmem, ale udělali jsme několik dost zbytečných chyb v defenzivní práci a soupeř nás dokázal tvrdě trestat. Vždyť my jsme po tom, co se nám podařilo vyrovnat na 2:2, dostali další gól snad za 30 vteřin…

Jaké bylo tvoje herní vytížení, tedy jak hodně, či málo, jsi toho na turnaji odehrál?
Více méně jsem dostřídával. Proti Polsku jsem odehrál asi 10 minut. Byl to první zápas a jeho závěr se spíše dohrával, oba celky hlavně nechtěly udělat chybu a hrálo se na ten bod. Proti Řecku jsem šel na hřiště asi na 20 minut, povedlo se mi připravit jednu gólovku, ta ale nebyla využita. No a s Itálií jsem hrál nějakých 40 minut a dával jsem branku, která znamenala vyrovnání na 1:1.

V našem klubu není zase tolik hráčů, kteří dali gól výběru Itálie. Můžeš svoji trefu do černého trochu popsat?
Asi na polovině hostující půlky hřiště jsem dal míč našemu záložníkovi, ten si narazil se Sadílkem a od něj jsem dostal luxusní přihrávku před branku, kam jsem si mezitím sběhl, uklízel jsem do poloprázdné brány, stačilo dobře nastavit nohu a gólman se mohl jen ohlédnout.

Tohle byl pro tebe poslední sraz, pokud jde o kategorii U19?
Ano, byl to náš poslední sraz v rámci U19. Na evropský šampionát jsme nepostoupili a nyní se do léta již nesejdeme. Pak se uvidí. Někteří budou asi pozváni do kategorie U21, jiní budou pokračovat v U20. Pro mne je důležité, abych v našem klubu hrál, a samozřejmě abych hrál dobře. Když budu v dresu Hradce podávat kvalitní výkony a přidám i nějaké góly, je šance, že opět obdržím pozvánku na reprezentační sraz další kategorie.

Tak ať se ti to daří, abys i nadále mohl naše černobílé barvy reprezentovat jako člen národního výběru!