Fanoušci? V každém souboji jsme cítili jejich podporu, hlásí Adam Vlkanova

včera   |   Vojtěch Jirucha
V první minutě vlastní branka, o dvacet minut později červený kartónek. I takový byl zápas, ve kterém dokázali Votroci bodovat naplno. V rozhovoru jsme vyzpovídali navrátilce pod Bílou věž – Adama Vlkanovu, který se svým prvním gólem v Malšovické Aréně podílel na důležitém zisku tří bodů. V rozhovoru pochválil nejen Filipa Čiháka, ale také hradecké příznivce.

Adame, nad Mladou Boleslaví vítězíme 2:1, poprosím tě o tvůj pohled na utkání...
Do zápasu jsme vstoupili snad nejhorším možným způsobem. Hned v první minutě jsme si vstřelili vlastní branku. Zanedlouho jsme sice dokázali srovnat, ale ve dvacáté minutě přišla rána v podobě červené karty. Věděli jsme, že zbytek utkání bude velmi složitý, především co se rychlostní a soubojové stránky hry týče. Klíčovým momentem byl gól ze standardní situace.

Jak jsi již zmínil, od dvacáté minuty jste hráli v oslabení. Jak moc cenné je toto vítězství, když uvážíš, že jste bojovali s týmem, který hraje evropské poháry?
Pro nás je tohle vítězství velmi cenné. Věděli jsme, že naší zbraní budou standardní situace. Jsem strašně rád, že se Čihy (Filip Čihák) z toho přímého kopu prosadil a odčinil tak svou chybu ze začátku zápasu. Defenzivně nás velmi podržel, stejně tak celá obrana, za což jí patří obrovský kredit.

Vstřelil jsi svou první branku v nové aréně. Po přihrávce od Ondry Mihálika si doklepával do poloprázdné klece. Byla to secvičená akce?
Ano, trénujeme to (směje se). Ani v tréninku nám to však nevyjde tak dobře, jako teď v zápase. Vše si sedlo naprosto ideálně. Čmelda (Lukáš Čmelík) nádherně prostrčil míč mezi obránci na Pištu (Ondřeje Mihálika), který mě našel v malém vápně.

Jak sis užil ovace domácích příznivců?
Hrozně moc. Na Hradec chodí spousta fanoušků, pro které fotbal hrajeme. Je úžasné, že vítězství můžeme slavit společně.

Další zápas budete hrát v Ostravě. Na co se zaměříte v následujícím týdnu?
Víme, co chceme hrát. Tentokrát to bohužel bylo ovlivněné červenou kartou. V týdnu si opět připravíme herní plán, který budeme chtít plnit. V tomhle má tým velkou sílu. Plníme to, co potřebujeme k naší hře. I díky tomu dokážeme v zápasech bodovat.

Fanoušci vás hnali celých devadesát minut. Byli pro vás tím pověstným dvanáctým hráčem?
Určitě. V každém souboji, který jsme podstoupili, jsme cítili podporu. Všichni tím v kabině žijeme. I díky nim jsme tuhle výhru uhájili a zvládli jsme to za tři body.