Votroci v poháru MOL Cup končí

29. 8. 2018   |   Redakce
Hradecké zaskočila hned v úvodu kuriózní branka přímo z rohového kopu, ze které se radoval Trýzna. Stejný hráč pak navýšil vedení po protiútoku i ve druhém dějství hry. Votroci stačili už jen pouze snížit, když přesně hlavičkoval Adam Vlkanova. V samotném závěru viselo vyrovnání na vlásku, ale proti byla tyčka domácí branky.
2. kolo, středa 29. 8. 2018, 17:00

FK Olympia

2:1
1:0

Branky: 4. a 58. Trýzna – 72. Vlkanova. Rozhodčí: Severýn – Blažej, Ratajová. ŽK: 14. Ježdík – 38. Kvída, 60. Martan, 90+4. Kropáček.

FK Olympia: Čáp – Ježdík, Petryk, Broukal, J. Ježdík, Tryzna, Jiránek (K), Hadi, Dancák, Brabenec (22. Buzik), Bassey.
FC Hradec Králové: Stejskal – Pokorný, Kvída, Martinec – Finěk (46. Plašil), Jukl, Funda – Černý, Ďurděvič (54. Vlkanova) – Matoušek, Martan (61. Kropáček).

Velmi nešťastně začalo druhé kolo poháru MOL Cup pro fotbalisty Hradce Králové. Již ve 4. minutě se domácí nečekaně ujali vedení, když se přímo z rohového kopu trefil kuriózně Trýzna, 1:0. Hned vzápětí mohl vyrovnat unikající Ladislav Martan a z nadějné standardky také Milan Černý. Oběma ale chyběla potřebná přesnost.

Votroci se dlouho nemohli dostat do souvislého tlaku, a byla to naopak Olympia, která zahrozila. Z blízkosti hlavičkoval Mohammed Hadi, který naštěstí mezi tři tyče nemířil. V závěru prvního dějství měl opět slibnou možnost z přímého kopu Milan Černý, ale kulatý nesmysl poslal nad.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky si svěřenci kouče Zdenka Frťaly vytvořili několik slibných šancí. Nejprve po přímém kopu Jiřího Fundy chyběly centimetry. Následně pálil zpoza vápna Matoušek, ale domácí gólman Čáp zasahovat nemusel. A pak přišla 58. minuta a fotbalisté Olympie udeřili podruhé. Po pravé straně utekl autor první branky Jakub Trýzna a chladnokrevně propálil Honzu Stejskala, 2:0.

Územní převaha Votroků byla konečně využita v 72. minutě, kdy přesnou hlavičkou umístil míč k tyči střídající Adam Vlkanova, 2:1. Po snížení se však začali tlačit do útoku i hráči Olympie, z čehož pramenilo nebezpečné zakončení Hadiho. Přímý kop musel zase efektivním zákrokem vyboxovat gólman Honza Stejskal.

Hradečtí v závěru tlačili a dostávali se často do pokutového území. Nejprve mohl do odkryté branky zakončit Funda, ale jen o kousek na letící balon nedosáhl. Již v nastavení pak zachránila Olympii levá tyčka, kterou napálil Honza Kvída. Míč se odrazil na brankovou čáru, kde ho bohužel nikdo z Votroků nedokázal dostat do sítě.

A to bylo z Radotína vše. Fotbalisté Hradce Králové se rozloučili s letošním ročníkem MOL Cupu již ve druhém kole, když nestačili na účastníka ČFL v poměru 2:1.