Votroci postupují do jarních bojů MOL CUP přes Teplice

24. 10. 2017   |   admin - Gunny
Čtvrté kolo MOL CUP postavilo Votrokům do cesty prvoligové Teplice. Ty letošnímu ročníku domácího poháru přikládají velkou váhu. Pro Severočechy jde o zřejmě nejschůdnější cestu k případné účasti v pohárové Evropě. V HET lize porazily o víkendu Na Stínadlech Karvinou 1:0 brankou ex-hradeckého Davida Vaněčka, takže se nálada hráčů v modrožlutých dresech nesla na vítězné vlně.Votroci však svého "oblíbeného" soupeře porazili a postupují do čtvrtfinále.
4. kolo, úterý 24. 10. 2017, 18:00

FK Teplice

2:3
0:1

Branky: 57. Vaněček, 91. Vondrášek - 30. Súkenník, 54. Miker, 58. Shejbal, Rozhodčí: Matějček (Ginzel) – Melichar, Fišer, ŽK: Kučera, Počet diváků: 1123.

FK Teplice: Diviš – Krob, Jeřábek, Král, Vondrášek – Kučera, Soungole – Urma (68. Šup), Suchan (46. Trubač), Vošahlík (55. Vaněček) – Červenka.
FC Hradec Králové: Lindr – Trávníček, Nosek, Bederka, Mudra – Shejbal (72. Pajer), Súkenník, Zorvan, Jirsák, Krátký (84. Martan) – Miker (70. Šípek).

David Vaněček však zápas zahájil na lavičce, stejně jako odchovanec našeho klubu Daniel Trubač, který v Teplicích hostuje z pražské Slávie. Hradecký tým šel do utkání v hodně pozměněné sestavě, když ze sobotního utkání proti Sokolovu vyběhli na zelený pažit pouze Nosek a Bederka. Všichni pak dohromady chtěli v poháru odčinit mistrovskou domácí prohru.

V brance našeho týmu nastoupil také Jiří Lindr a první ošemetnou situaci vyřešil zdárně již ve 4. minutě, když vyrážel trestný kop kopnutý domácím Krobem. Největší šanci úvodu zápasu si ale připsali v 9 . minutě Votroci. Po parádní kombinaci naší ofenzivy však Marek Krátký na ideální centr před prázdnou branku domácích nedosáhl.

Poté se hrál vyrovnaný zápas, až udeřili Votroci! Běžela 30. minuta utkání, když muži v černých dresech předvedli rychlou akci, Zorvan poslal vpřed po straně sprintujícího Mudru, jehož prudký přízemní centr si na značce pokutového kopu našel Igor Súkenník a bez váhání propálil bezmocného Diviše v brance Teplic – 0:1.Stejně krásnou akci předvedli černobílý v minutě 39., kdy doslova na atomy rozebrali bránící řadu domácích. Po přízemním centru Mikera a patičce Súkenníka se ocitl tváří v tvář Divišovi Krátký, bohužel míčem trefil již téměř bezmocného gólmana. Teplickým se málem podařilo potvrdit otřepané nedáš - dostaneš, když takřka v poslední vteřině první půle pálil z výborné pozice vysoko nad Urma.

Do druhého poločasu reagoval domácí trenér vystřídáním Suchana Trubačem. Střídání proběhlo také na postu rozhodčích, když zraněného hlavního arbitra vystřídal jeho náhradník Ginzel.

Ono úvod druhého dějství byl celý jak z kolotoče. Hned v 54. minutě obral dobře hrající Zorvan domácí obranu o míč a na zteč poslal mladíka Mikera. Ten prokázal své zakončovací schopnosti a podél vyběhnutého Diviše zvýšil na 0:2. Ovšem Votroci se ze slibného náskoku radovali pouhé tři minuty. Těsně po obdržené brance totiž na hřiště přišel střelec David Vaněček a za další dvě minuty již na tabuli svítil stav 1:2. To se exhradecký útočník prosadil hlavou. To ale rychlý sled událostí nebyl v úvodu druhého dějství zdaleka u konce. Jen co Votroci rozehráli, Filip Zorvan našel na vápně Shejbala, který si míč sekl a svoji „slabší“ pravou nohou poslal míč do vzdálenější šibenice teplické svatyně, 1:3.

Domácí se po obdržených gólech snažil Votroky přitlačit k jejich brance, ale ti tlaku odolávali. Naopak pěknou kombinací se dostávali do nebezpečných protiútoků a v útočné fázi byli nebezpeční. Výjimkou snad byla situace deset minut před koncem, kdy se Krob uvolnil po své levé straně a stříleným centrem nacházel nabíhajícího Vaněčka. Tomu k druhé trefě chyběly snad jen milimetry.

Snížit na konečných 2:3 se povedlo domácím až úplně v závěru, když se prosadil Vondrášek. To ale bylo ze snahy otočit vývoj utkání vše. Votroci tak postupují do jarních bojů domácích poháru.