V přípravném utkání si Votroci jasně poradili s Vlašimí

1:0

Branky: 29. Pázler, 59. Schwarz, 90. Jirsák. Rozhodčí: Matoušek, Kláfa, Šonský.

FC Hradec Králové: Ottmar (46.Lindr) – Pajer, Bederka, Nosek, Mudra – Schwarz, Černý (60. Krátký) – Martan, Zorvan (60. Jirsák), Súkenník (60. Schejbal) – Pázler (60. Žondra).
FC Sellier&Bellot Vlašim: Beník – Penc, Plachý, Štochl, Kadlec – Janda, Skopec, Tusjak, Kamso – Fotr, Hadaščok (střídali Rut, Jeslínek, Dušek, Motička, Nguyen).

Reprezentační přestávku využil náš tým k sehrání přípravného utkání. Ve sportovním areálu v Nymburce byl naším soupeřem tým Vlašimi. Ten se nedávno prezentoval v ligovém utkání v Hradci Králové (2:1) jako velmi kvalitní soupeř. Zápas oběma týmům ztěžoval poměrně silný vítr a občasné přeháňky.

Úvod střetnutí mezi soupeři z Fortuna národní ligy byl poznamenán velmi silný větrem a oba týmy chvíli hledaly ten nejoptimálnější způsob vyrovnání se s obtížnými klimatickými podmínkami. Zřetelně lépe se to dařilo Votrokům, kteří s přibývajícími minutami dokázali soupeře stále častěji dostávat pod tlak. Tento způsob hry pak přinášel šance ke skórování.

Jako první zamířil do černého kanonýr černobílých Jan Pázler. Ve 29. minutě dostal před vápno povedenou kolmici od Martana, zahrál stoperovi vlašimských na pomyslné „housličky“ a tváří v tvář nedal Beníkovi v brance soupeře sebemenší šanci, když míč nádherně poslal do šibenice – 1:0.

O pár minut později přihrával opět Martan Pázlerovi, Honza míč ještě posunul na zcela volného Filipa Zorvana ale ten z výborné pozice poslal kulatý nesmysl těsně vedle pravé tyčky. Prakticky hned z protiútoku zahrozila poprvé, ale za to řádně, Vlašim. Její hráči však narazili na neproniknutelnou hráz jménem Radim Ottmar, který vychytal jasnou tutovku hostí.

V úvodu druhého poločasu mohl naše vedení zvýšit opět kanonýr Pázler. Toho vyslal na zteč nádherným pasem Bederka, tentokrát ovšem meruna těsně minula vlašimskou branku. Hradecké hráče to ale nemuselo mrzet dlouho, protože dvoubrankové vedení jim zajistil Petr Schwarz. Ten umístěnou střelou zhodnotil další krásný centr, který tentokrát poslal Adama Pajer – 2:0. Hradečtí ve druhé pětačtyřicetiminutovce jasně dominovali, škoda jen mnoha dalších nevyužitých možností ke vstřelení branky.

Několikrát se zaskvěl gólman soupeře, někdy jsme neměli správně seřízená mířidla. Konečnou podobu výsledku tak dal těsně před závěrečným hvizdem Tomáš Jirsák, který zužitkoval vynikající přihrávku Honzy Schejbala, 3:0.

Fotbalisté Hradce Králové tak zvítězili zaslouženě a přesvědčivě v přípravném utkání, které mělo za cíl udržet hráče v současné dlouhé herní pauze v zápasové zátěži. Ostrý ligový test nás čeká příští týden, kdy v sobotu 14. října od 16.00 hodin hrajeme ve Frýdku-Místku.