V druhém utkání Tipsport ligy Votroci přehráli Liberec

13. 1. 2018   |   Redakce
​Ve druhém pokračování zimní Tipsport ligy Votroci vyzvali prvoligový klub Liberce. Bohužel, do Horních Počernic dorazila jejich juniorská rezerva, která stačila hradeckým fotbalistům vzdorovat pouze prvních pětačtyřicet minut. Po úvodní brance Schwarze se dále prosadili Vlkanova, Súkenník, Martan a poslední branku na 5:0 přidal opět Petr Schwarz.
Tipsport liga, sobota 13. 1. 2018, 11:00

FC Slovan Liberec

0:5
(0:0)
FC Slovan Liberec: Franc – Masqueta, Heppner, Dvořák, Šustek, Prokš, Kristián, Kazda, Gembický, Michalec, Micovčák. Náhradníci: Vohnout – Baláž, Vrabec, Doležal, Bina.
FC Hradec Králové: Vizek (46. Ottmar) – Nosek, Čech, Kvída - Pajer, Zorvan (46. Súkenník), Vlkanova, Janoušek (46. Scwarz), Funda, Martan – Miker (46. Kropáček).

Hradečtí v průběhu celého utkání v podstatě diktovali tempo hry. Mladíci zpod Ještědu však rozhodně svoji kůži lacino neprodali. Obraz hry byl ale jednoznačný, a to i v prvním poločase, kdy se ještě svěřenci trenéra Karla Havlíčka gólově neprosadili.

Z prvního poločasu si připomeňme alespoň nádhernou střelu Filipa Zorvana z dvaadvaceti metrů, kterou gólman Liberce v 21. minutě vytáhl na roh. O pár desítek vteřin později střílel Vlkanova, míč se odrazil od břevna na brankovou čáru a obrana Severočechů ho následně odvrátila do bezpečí. Poté se v soupeřově vápně pěkně uvolnil Janoušek, ale jeho střela rozvlnila pouze boční síť. V závěru úvodního dějství svoje skoro hokejové nájezdy na osamoceného gólmana neproměnili Miker ani Vlkanova.

Do druhého poločasu jsme nastoupili pouze se čtyřmi změnami. Zbytek týmu totiž absolvoval přípravný zápas za juniorku, který se hrál souběžně, a to v Hradci Králové proti Převýšovu (2:2). V této části utkání se nám také konečně podařilo vytvořené šance proměňovat.
Po hodině hry se poprvé v utkání prosadil Petr Schwarz, ke kterému ve velkém vápně propadl míč po dlouhém autu a pro Petra nebylo těžké rozvlnit síť za bezmocným brankářem Liberce, 0:1. V 64. minutě Kropáček svým aktivním napadáním soupeřova gólmana získal míč pro Vlkanovu, který zvýšil na 0:2. Třetí branku vstřelil Súkenník po naší zřejmě nejhezčí akci utkání, když v prvopočátku všeho Kropáček našel Vlkanovu, který posunul Igorovi míč před zcela prázdnou bránu, 0:3.

Dvacet minut před koncem utkání se gólově prosadil i velmi dobře hrající Martan, který tvrdou střelou pod břevno zhruba ze sedmi metrů nenechal nikoho na pochybách, že góly střílet umí, 0:4. Závěrečnou gólovou tečku napsal znovu Petr Schwarz, kterému míč připravil opět výborným napadáním soupeře Vlkanova, 0:5.

Výsledek se sice zrodil až ve druhém poločase, ale Votroci odehráli povedené celé utkání s množstvím kombinačních akcí. Pochvalu zaslouží celý tým, který svojí zdravou agresivitou nenechal soupeře v klidu rozehrát a z toho pramenilo i množství soupeřových chyb, po kterých přišly také tentokrát góly. O vítězi skupiny se tak rozhodne v příštím víkendu utkáním s Jabloncem.

Karel Havlíček, trenér: Z naší strany správně odehrané utkání, i když, bohužel, ne proti áčku, ale proti juniorce Liberce, což nás trošku mrzí. Liberecký první tým byl na soustředění, takže klub vyslal tento výběr. Na druhou stranu, popasovali jsme se s tím správně, správně jsme k tomu přistoupili. V prvním poločase jsme zahodili hodně šancí, které jsme měli proměnit, takže to skončilo 0:0. V tom druhém se již kvalita projevila a naprosto zaslouženě jsme vyhráli 5:0. Výsledek mohl být ještě vyšší.

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:5 FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:5 FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:5 FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:5 FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:5 FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:5