Premiérové góly Filipa Čiháka nasměrovaly Votroky za postupem

19. 10. 2022   |   Tomáš Kalas
Votroci duel 3. kola MOL Cupu zvládli a po výhře 4:0 postoupili do osmifinále. Zápas před sympatickou kulisou 1265 diváků otevřel dvěma trefami Filip Čihák, který se navíc v dresu Hradce premiérově prosadil gólem. Chlumec dohrával utkání v oslabení, když viděl Frizoni za kopnutí do Smrže červenou kartu. Černobílí toho využili v závěru, kdy třemi góly za 11 minut výrazně navýšili konečné skóre.
3. kolo, středa 19. 10. 2022, 15:00

FK Chlumec nad Cidlinou

0:4
0:1

Branky: 35. Čihák, 73. Čihák, 82. Novotný, 84. Vašulín.

Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Kotalík.

Žluté karty: 44. Čáp, 51. Veselka. Červené karty: 44. Frizoni.

Diváci: 1265.

FK Chlumec nad Cidlinou:

Lichtenberg – Veselka, Zukal, Krčál, Frizoni, Čáp (82. Gluski), Žahourek, Zeman (68. Vaníček), Finěk, Ruml (68. Hartman), Kraus (5. Bastin).

Vízek – Čech (84. Leibl), Ševčík, Čihák – Gabriel (78. Novotný), Smrž, Kodeš, Ryneš (46. Harazim) – Dvořák (78. Kučera) – Koubek (63. Vašulín), Kubala.

Premiérový gól Čiháka a červená karta pro Frizoniho

Chlumec zahájil duel sympaticky. V páté minutě střídal Jan Kraus, jenž nastoupil pouze symbolicky na úvod zápasu. Následně se fotbalista, který hrál dříve za Hradec a trenér Koubek jej koučoval v Plzni, rozloučil s profesionální kariérou a naposledy zamával divákům coby hráč. Domácí poté čelili první šanci Votroků, když v osmé minutě dlouhý centr do vápna našel Dvořák a zkoušel prověřit Lichtenberga na přední tyči, střela se však útočníkovi Votroků nepovedla.

Hrál se poměrně vyrovnaný zápas před sympatickou kulisou, v dresu domácích byl vidět především Tadeáš Zeman, v tom hradeckém byl aktivní Adam Gabriel. Vyrovnanou podívanou nalomil gól z 35. minuty. Přímý kop rozehrával Vojtěch Smrž a poslal centr do vápna, který propadl až do prostoru, kam nabíhal Filip Čihák. Lichtenbergovi nedal žádnou šanci a jeho premiérovým gólem v dresu Hradce šli hosté do vedení.

Hosté mohli přidat ještě pojistku v samotném závěru poločasu, ze závaru před chlumeckou brankou ale vyšel nejlépe domácí brankář, který fantasticky zlikvidoval Kodešovu střelu. Krátce poté šli navíc Chlumečtí do desíti. Frizoni si po souboji se Smržem neodpustil kopnutí do hradeckého hráče a rozhodčí Starý udělil přímou červenou kartu, k čemuž přišla ještě žlutá pro Čápa za nadměrné protesty.

Votroci stvrdili postup, góly padaly v závěru

Druhou půlku zahájili mnohem lépe Votroci a do vápna Chlumce chodil jeden centr za druhým. Nasměrovat míč mezi tři tyče se ale nedařilo, a když už to vypadalo nadějně, tak přišel blok domácího hráče. Nejblíže k uklidnění se do posledních minut měli hosté v 66. minutě, kdy Gabriel posílal míč na malé vápno pro Vašulína. Jeho zakončení hlavou ale parádně vyrazil Lichtenberg a držel domácí ve hře.

O šest minut později mohl zpečetit postup Hradeckým Kubala, který zůstal za chlumeckou obranu a šel sám na branku, jeho pokus ale nebyl natolik razantní, aby jej domácí gólman pustil za svá záda. Zvýšit na 2:0 se ale povedlo jenom o pár chvil později. Na rohový kop si naběhl Ševčík a chtěl střílet, místo toho ale jenom připravil pozici pro Filipa Čiháka, jehož střela hosty uklidnila.

Votroci už pak duel kontrolovali. Trenér Koubek se v 78. minutě odhodlal ke dvojímu střídání a poslal do hry Filipa Novotného, který o čtyři minuty později přidal třetí branku Hradce. Vašulínovo zakončení ještě Lichtenberg vytáhl, na následný pokus Novotného ale již nedosáhl. To ale nebylo z hostující strany vše, v 84. minutě se totiž dočkal gólu i Daniel Vašulín, který si vynahradil předchozí neproměněnou příležitost. Duel, kterému na tribuně přihlížel například i Jan Kuchta, se už pak jenom dohrával a Hradec si bez problémů uhlídal čisté konto. Po výhře 4:0 tak postupuje do osmifinále a jméno soupeře se dozví při losování.