Juniorka navzdory množství tutovek padla s Jabloncem

27. 8. 2018   |   FC Hradec Králové
Hradecký tým U21 přivítal v šestém kole Juniorské ligy Jablonec a měl chvílemi drtivou převahu. Hosty ale podržel vynikající brankář Jan Hanuš a také Štěstěna - navzdory množství šancí Votroci vyhrát nedokázali.
6. kolo, pondělí 27. 8. 2018, 15:00

FK Jablonec

1:2
0:1

Branky: 69. Dermedjan (pen.) – 16. Pleštil, 71. Horáček. Rozhodčí: Lerch – Podaný, Polák. ŽK: Bičiště, Vukčevič – Kebísek. 100 diváků.

FC Hradec Králové: Bleha – Kundrt (53. Vobejda), Čech, Locker, Gjinollari (66. Kosař) - Vukčevič - Bičiště (76. Kejř), Soukeník, Petřík, Hynek - Dermedjan.
FK Jablonec: Hanuš – Jankovič, Petržilka, Peřina (57. Haitl), Bělina, Breda, Kebísek, Bulíř, Pleštil (88. Hani), Horáček (90+2. Landfeld), Hajdo.

Domácí začali zápas vlažně a už po čtvrthodině je potrestal gólem Dominik Pleštil. Ten snadno dorazil do brány míč, který se po předchozí střele Jabloneckých odrazil od břevna. Inkasovaný gól Votroky probudil a v dalších minutách se hrálo jen na jednu bránu.

A v ní se musel sakramentsky ohánět Jan Hanuš. Ten nejdřív chytil penaltu Jakubu Petříkovi, o chvíli později se už už radoval Gazar Dermedjan, který zdánlivě nechytatelně usměrnil na bránu centr Ladislava Kundrta. Jablonecký gólman ale ukázal skvělý reflex - stejně jako při další vyložené šanci, v níž vypálil tvrdě z deseti metrů Dominik Bičiště. V sérii hradeckých tutovek pokračoval František Čech, jehož hlavička jen těsně minula bránu, a zakončil ji Dominik Soukeník, který po přihrávce Tomáše Hynka rovněž minul jen o několik centimetrů.

I ve druhé půli pokračovali Hradečtí v aktivitě, hosté ale bránili o něco pozorněji a počet šancí před jejich bránou se snížil. Jednu nabídla Gazaru Dermedjanovi další penalta, kterou sudí Ondřej Lerch nařídil po faulu na Tomáše Hynka. Nizozemský útočník domácích ji proměnil - a bylo vyrovnáno.

Votroci se ale neradovali dlouho. Jen o několik minut později nařídil sudí přímý volný kop proti Hradci, po centru z něj se míč několikrát odrazil do vzduchu od hlav ve vápně, až ho Vojtěch Horáček důrazně uklidil z bezprostřední blízkosti do sítě. 2:1 pro Jablonec.

Hradečtí se zase nadechli k náporu a opět měli šance. Jakub Kosař hlavičkoval na malém vápně, míč se mu ale svezl po čele a doskákal neškodně Hanušovi přímo k nohám. Po dalším centru se zase balon odrazil od nabíhajících Votroků jen slabě a také s touto situací si jablonecký gólman snadno poradil.

Po zápase, ve kterém si Votroci vypracovali tolik tutovek, je prohra mrzela dvojnásob.