Hradečtí v přípravě rozstříleli Vysoké Mýto 5:0

K další přípravě si fotbalisté Hradce Králové pozvali divizní tým Vysokého Mýta. Trenér Havlíček nechal většinu hráčů, kteří v týdnu nastoupili v zimní Tipsport lize, odpočívat. Na umělém povrchu hřiště Malšovického stadionu se tak z prvního týmu představila pouze pětice hráčů. Lindr v brance a v poli Krátký, Nosek, Miker a Pázler. Zbytek kádru tvořili hráči juniorského výběru.
sobota 27. 1. 2018, 10:00

SK Vysoké Mýto

5:0
2:0

Branky: 1. a 26. Pázler, 48. Kundrt, 60. Martinec, 63. Miker. Rozhodčí: Pešava – Podhajský, Kánská. Počet diváků: 50.

FC Hradec Králové: Lindr – Vukčevič (46. Chocholatý), Martinec, Nosek, R. Holeš. (70. Střelec) – Jukl – Krátký, Střelec (46. Kundrt), Miker, Brokeš (70. Vukčevič) – Pázler.
SK Vysoké Mýto: Krátký – Kakrda, Dvořák, Fišer, Žák – Benda, Kopřiva, Valášek, Jandera – Fikejz, Štěpánek.

A právě střelec Východočechů Honza Pázler po pár vteřinách od úvodního hvizdu otevřel skóre. Hned po rozehrávce si naběhl do soupeřova vápna a s klidem zavěsil, 1:0. Rozdíl výkonnostních tříd byl na hřišti na první pohled znát. Po úvodním gólu se Votroci usídlili na polovině soupeře a bylo jen otázkou času, kdy se bude opět skóre měnit. Po deseti minutách se sice síť po průniku a střele Honzy Pázlera, za vysokomýtským gólmanem Krátkým opět rozvlnila, ale pomezní rozhodčí již před samotným zakončením signalizoval ofsajd.

Hradecký střelec si tak musel na druhý gól počkat do 26. minuty, když se dostal k propadlému míči v soupeřově velkém vápně a střelou z bezprostřední blízkosti navýšil skóre na 2:0. Na završení hattricku měl Honza šanci po půlhodině hry, když se postavil k provedení přímého kopu těsně za vápnem, ale jeho technickou střelu přes zeď Krátký vyrazil.

Několik příležitostí ke skórování měl v prvním poločase také Mára Krátký, ale jeho nůžky, či lob ze zhruba 20 metrů, mezi soupeřovými třemi tyčemi neskončily.

Hned v úvodu druhého poločasu se střelou z velkého vápna prosadil opět kanonýr Pázler, ale tentokrát jeho pokus zablokoval vysokomýtský gólman. Jenže vyražený míč se dostal k nohám nového muže na hřišti Kundrta a pro něho již nebylo těžké, dopravit kulatý nesmysl do soupeřovy sítě, 3:0. A o deset minut později mohl stejný muž ještě skóre navýšit, jenže jeho technická střela skončila těsně nad. A tak další branka čekala na stopera Jakuba Martince, který využil své výšky a ze závaru hlavičkou poslal míč počtvrté, 4:0.

Potlesk na otevřené scéně přišel „pod lízátky“ v 63. minutě. Roman Holeš si naběhl na své levé straně za obranu, přesným centrem našel před brankou zaběhnutého Mikera a ten z „voleje“ zvýšil na 5:0. Krásný fotbalový moment! Deset minut před koncem zakončoval opět Pázler po pěkném průniku a nahrávce od Máry Krátkého. Jeho jmenovec v brance soupeře však byl tentokrát na místě.

V závěru zápasu ještě krásný průnik přes pětici hráčů s velkou chutí hrající Marek Krátký. Jeho zakončení však hostující brankář tzv. vyhmátl a míč pod svým tělem nepropustil. I když hradecký záložník branku nevstřelil, vysloužil si na závěr utkání potlesk od přítomné padesátky diváků. I tento přípravný duel tak splnil všechna očekávání a Votroci si připisují další výhru v zimní přípravě.