Hradečtí hráli s Brnem nerozhodně

30. 1. 2018   |   Redakce
Ve svém prvním utkání v rámci soustředění v Uherském Brodu změřili Votroci své síly s dvanáctým týmem HET ligy. Zbrojovka Brno nastoupila do zápasu v kombinované sestavě, která byla doplněna o hráče z juniorského výběru. Druhá brněnská část totiž odehrála ve stejný termín přípravu s Austrií Vídeň. Na druhé straně trenér Havlíček do zápasu poslal jedenáctku, která odehrála plných devadesát minut.
úterý 30. 1. 2018, 16:00

FC Zbrojovka Brno

1:1
0:0

Branky: 55. Lutonský – 78. Zorvan. Rozhodčí: Zpěvák – Tureček, Konečný.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sedlmajer, Gáč, Kijanskas, Lutonský – Buchta – Přichystal, Holman, Ashiru – Vintr, Zikl.
FC Hradec Králové: Vízek – Krátký, Nosek, Plašil, Urma – Černý, Eliáš, Zorvan, Súkenník – Kropáček (46. Miker), Pázler.

V úvodu utkání se oba týmy spíše oťukávaly a šance tak přišly až po čtvrthodině hry. Nejprve se hradecký Urma zastřeloval z přímého kopu a v patnácté minutě pak Kropáček mířil vedle brněnské branky. To se odehrálo po pěkné kombinační akci Krátkého s Milanem Černým. Na další šanci se čekalo do 29. mnuty, kdy brněnský Ashiru vracel odražený míč do hradecké svatyně, ale Marek Plašil na brankové čáře zastoupil vyběhnutého Vízka a hlavičkou vytěsnil míč ze šibenice. O pár minut později se do šance dostal opět Kropáček, ale mířil, tak jako v prvním případě, vedle pravé tyče. V prvních pětačtyřiceti minutách tak gól nepadl.

Druhý poločas se již hrál za umělého osvětlení. Trenér Havlíček vyměnil pouze hrotového útočníka Kropáčka, toho nahradil Jirka Miker. Brněnský trenér Dostálek ve svém týmu změny nenachystal. Hned v úvodu druhého dějství měl příležitost brněnský Vinter. Jeho střela z velkého vápna skončila těsně vedle pravé tyče Vízkovy branky. To mělo být pro Votroky varování. Hned za dvě minuty si Lutonský postavil míč k provedení přímého kopu zhruba ze vzdálenosti 20 metrů, jeho střela prolétla celým velkým vápnem a skončila za zády Patrika Vízka, 1:0.

Srovnání mohlo přijít po hodině hry. Marek Krátký zatáhl míč po své pravé straně, zacentroval před branku Zbrojovky a Honza Pázler jemnou tečí rozvlnil síť za bezmocným Halouskem. Jenže proti byl muž na lajně, který mával ofsajd. Od tohoto okamžiku Votroci převzali otěže utkání. V 70. minutě dokonce Filip Zorvan trefil tyč brněnské branky, velká škoda!

Hradečtí hráči ve své snaze vyrovnat nepolevili ani po těchto šancích. Další z řad vyložených měl na své kopačce Plašil, kterého přesným centrem před brankou Brna našel Urma, jenže hradecký stoper odkrytou branku vůbec netrefil. Vyrovnání tak přišlo až deset minut před koncem, kdy Eliáš ranou z vápna trefil tyč a odražený míč dostal do brněnské sítě hlavou Filip Zorvan, 1:1.

Branka byla také tou poslední příležitostí v dnešním utkání. Votroci tak na úvod soustředění remizovali se Zbrojovkou Brno 1:1. Nyní je čekají dva dny tréninkových fází a v pátek vyzvou k dalšímu měření sil slovenský celek Spartak Trnava.