Bohemians nad síly Votroků, ve čtvrtek nás čeká souboj o 3. místo

24. 1. 2018   |   Redakce
Vítězství ve skupině B zimní Tipsport ligy předurčilo Votrokům semifinálového soupeře z Vršovic. Svěřenci trenéra Havlíčka s prvoligovou Bohemkou odehráli vyrovnané utkání, ale nakonec po devadesáti minutách na světelné tabuli svítilo skóre 2:1. To znamená, zítřejší souboj od 11 hodin o bronzové medaile.
středa 24. 1. 2018, 11:00

Bohemians Praha 1905

2:1
1:0

Branky: 26. Tetteh, 77. Šmíd – 83. Kropáček. Rozhodčí: Starý. ŽK: 15. Kvída, 33. Urma, 82. Krátký.

Sestavy: Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Krch (C), Hůlka, Kocič – Reiter, Jindřišek, Hašek, Luts – Mašek – Tetteh.

Bohemians Praha 1905: Sestavy: Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Krch (C), Hůlka, Kocič – Reiter, Jindřišek, Hašek, Luts – Mašek – Tetteh. Náhradníci: Kouba – Urdinov, Nečas, Vaníček, Bederka, Bartek, Kabajev, Dias, Šmíd.
FC Hradec Králové: FC Hradec Králové: Lindr – Mudra, Kvída, Janoušek, Urma (C) – Pajer, Eliáš – Martan, Schwarz, Vlkanova – Šípek. Náhradníci: Vízek – Kropáček, Krátký, Zorvan, Nosek.

V úvodu utkání u obou týmů převládala defenzivní činnost a do útočení se ani jeden nehrnul. Šancí tak bylo poskrovnu. První vážnější ohrožení soupeřovy svatyně tak přišlo až po čtvrthodině hry, kdy se střelou prosadil vršovický Tetteh, Lindr byl namístě. Druhá šance v pořadí již patřila Votrokům,když Schwarz našel ve vápně Vlkanovu, ten vystřelil, ale s jeho střelou neměl gólman Bohemky Fryšták nakonec příliš práce.

Po dvaceti minutách hry se začal prosazovat aktivní Benjamin Tetteh, když nejprve ve 25. postupoval na Lindra z pravé strany zcela sám, ale hradecký brankář ze souboje vyšel vítězně. V druhém případě, a to o pouhou minutu déle, to však již neplatilo. Ofenzivní hráč zelenobílých zůstal zcela sám ve velkém vápně a svoji šanci střelou k tyči tentokrát již proměnil, 1:0.

Po obdržené brance byl chvíli lepším týmem soupeř. To platilo zhruba do třicáté minuty, kdy se tvrdou střelou z cca 30 metrů, navíc tečovanou jedním z hráčů soupeře, prosadil Eliáš. Jeho prudký pokus k levé tyči však Fryšták zneškodnil. Neujala se ani střela Petra Schwarze z přímého kopu, která šla těsně nad horní tyč soupeřovy branky. Do přestávky se tak šlo za nepříznivého stavu 0:1.

Do druhé půlky utkání se mezi hradecké tyče postavil Vízek a na hrot pak Kropáček. Další střídání poté následovala až v průběhu hry. Naopak „klokani“ vystřídali kompletní sestavu. A byli to oni, kteří měli první vážnější šanci. Votroci avizovali ofsajd, který rozhodčí neakceptovali, a míč se dostal ke zcela osamocenému Nečasovi. Skórovat mu zamezil svým včasným vyběhnutím hradecký gólman Vízek. O chvilku později si mladý brankář poradil i s tvrdou střelou Závišky.

V 59. minutě měli Votroci velkou šanci srovnat průběžné skóre. Dobrým napadáním se k míči dostal Vlkanova, pronikl do velkého vápna, jenže z dobré pozice mířil vedle. Šance přišla i na druhé straně, kdy tvrdou střelou z cca 20 metrů zakončoval „brazilský klokan“ Dias, ale Vízek byl na místě.

V 70. minutě však přišlo zvýšení skóre ze strany Bohemians. Na rohový kop si naběhl Šmíd a hlavičkou tentokrát hradeckému brankáři šanci nedal, 2:0. Po této brance vrhli Votroci všechny síly do útoku a odměnou jim bylo snížení z hlavičky Kropáčka, který si naběhl na precizní centr nového muže v černobílém dresu Urmy, 2:1. Hned o dvě minuty později se na své pravé straně pěkně uvolnil Krátký, ale jeho křižná střela na zadní tyč jen o centimetry minula branku Bohemians.

V závěru zápasu sice Votroci svého soka tlačili, ale na vyrovnání a prodloužení zápasu to bohužel nestačilo. Hradečtí se tak v letošním ročníku zimní Tipsport ligy utkají pouze o třetí místo.

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 2:1 (1:0)

Náhradníci: Kouba – Urdinov, Nečas, Vaníček, Bederka, Bartek, Kabajev, Dias, Šmíd.

FC Hradec Králové: Lindr – Mudra, Kvída, Janoušek, Urma (C) – Pajer, Eliáš – Martan, Schwarz, Vlkanova – Šípek.

Náhradníci: Vízek – Kropáček, Krátký, Zorvan, Nosek.