Zvládli jsme úvod soutěže lépe, než v ročnících minulých, říká Holeš.

12. 9. 2016   |   Redakce

Tomáš Holeš vedl náš tým do utkání proti Příbrami Votroky opět jako kapitán. I díky jeho bezchybnému výkonu na pravé straně obrany získal černobílý balet důležité tři prvoligové body a svému soupeři jsme tak již odskočili na devítibodový rozdíl. Tomáše jsme zastihli u autobusu, před jeho nástupem do vozu, když všichni hráči čekali na pozápasové občerstvení – pizzu.

Tome, gratulace k vítězství a třem bodíkům. Jaký to byl zápas?

Děkuji. Určitě ne jednoduchý. Oběma týmům bylo jasné, o co se hraje. Je to hodně jiné, pokud je bodový odstup tři, anebo devět bodů. S tím jsme do utkání všichni šli. Začali jsme dobře, 15 -20 minut jsme Příbram do ničeho nepustili, ale potřebovali jsme dát gól. To se nám nedařilo, soupeř dobře bránil a tak závěr první půle byl spíše vyrovnaný.

Zato druhý poločas Votroci jasně ovládli. Jak moc pomohla vedoucí branka Honzy Pázlera?

Samozřejmě to, že jsme šli celkem brzy po přestávce do vedení, nám strašně pomohlo. Druhý poločas jsme začali hodně aktivně a vstřelená branka byla vyjádřením naší převahy. Donutila navíc hosty ve snaze o vyrovnání k otevření hry a to nám svědčilo. Přicházely další šance, Honza zvýšil na 2:0 a zápas jsme měli pevně v rukách. Příbram si nedokázala vytvořit prakticky žádnou gólovou situaci.

Tomáši, statistika říká, že máme po šesti odehraných kolech první fotbalové ligy 9 bodů. Jsi ty osobně s tímto bodovým ziskem spokojený?

Já jsem přiměřeně spokojený, hrajeme prostředek tabulky. Právě to dnešní vítězství bylo důležitým krokem k udržení se v klidnějších vodách. Pokud si vybavuji předešlé prvoligové ročníky, právě tyto zápasy šestých kol se nám nedařily a po nich jsem se dostávali pod tlak, protože jsme byli na chvostu tabulky s méně body. Začal nám tak velmi brzy boj o záchranu, z toho vyplýval zvýšený tlak na nás, nervozita. Letošní start se vydařil, přestože jsme vlastně ani jednou nehráli doma v Hradci, a máme tak klidnější přípravu na další utkání. Ale samozřejmě je nutné pokračovat v získávání bodů dál.

Tím jsi mi krásně nahrál na další otázku. Jsou před námi dva zápasy, nejprve jedeme do Brna, poté hostíme překvapení soutěže, současného lídra tabulky ze Zlína. To jsou důležité zápasy, ze kterých můžeme získat plný počet 6 bodů, ale také nic. S jakým bodovým ziskem z tohoto dvojutkání by byl spokojený Tomáš Holeš?

Já bych se nezlobil, pokud bychom z těchto dvou zápasů získali čtyři body. Je pravdou, že oba dva zápasy jsou otevřené a my se budeme snažit vyhrát oba. Ale jedna výhra a jedna remíza by také nebyly k zahození. Brno bude doma silné a Zlín je na vlně, jednoduché to určitě nebude, ale určitě se na oba zápasy dobře připravíme a o body se porveme.

Tome v autobusu už na vás čekají pizzy. Jaká je tvoje oblíbená?