Živanice - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

16. 8. 2009   |   Redakce
V sobotním utkání remizovala naše rezerva na hřišti v Živanicích, když vyrovnávací gól v závěru utkání domácí vstřelili z opakovaného pokutového kopu.

Na horkou půdu do Živanic odjížděli hradečtí posíleni o hráče z A mužstva, zkušenější domácí se snažili dostat hosty pod tlak od první minuty utkání. Ve 4. minutě střílel domácí Kaciáň, s jeho střelou však neměl brankař Holý problém. V 6. minutě, po rohovém kopu střílel hlavou domácí Merganc, vedle. V 11. minutě málem překvapil Hečko domácího brankaře Černíka, jeho střela z trestného kopu jen těsně minula branku. Ve 20. minutě měli hosté šanci, když po přihrávce Nemčeka šel ze strany sám na Černíka Voltr, jeho pokus o přehození skončil vedle branky. Ve 30. minutě zmařil šanci domácích na dvakrát Holý. Ve 36. minutě měli hosté další šanci, po centru Hečka střílel hlavou Voltr nad. Ve 39. minutě zahrávali hosté rohový kop, nastřelený míč chytře tečoval Veselka, domácí však odvrátili, míč vrátil před branku Hečko, Veselka střílí nad branku. Ve 41. minutě se blýskl dobrou střelou Dorotík, domácí Černík tak tak vyráží!!! Z následného rohového kopu střílí Dorotík hlavou nad branku. Ve 44. minutě nafilmoval pád domácí Merganc, z následného trestného kopu střílí Gorol těsně vedle !!!

Do 2. poločasu nastoupili domácí opět aktivně, hned v úvodu se dostal ke střele Merganc – nic. V 50. minutě se měla kopat proti domácím penalta, když brankař Černík v jasné šanci fauloval Hubičku, píšťalka rozhodčího zůstala němá!!! V 53. další jasný faul domácích, v jejich pokutovém území, tentokrát na Veselku, rozhodčí penaltu odpískal, bohužel hostující Voltr ji kopl špatně a nastřelil pouze tyč. V 58. minutě se dostal ke střele Merganc, střílí vedle, v téže minutě měli jasnou šanci hosté , po centru Špidlena však Hubička střílí hlavou vedle. V 63. minutě byl vyloučen za ostrý zákrok Kábrt. V 64. minutě se hosté dostali do vedení, když výborně zapracoval Hubička a střídajícímu Čechovi předložil míč před prázdnou branku – 1 : 0 pro hosty. V 72. minutě Holý opět na dvakrát chytá trestný kop Gorola. V 78. minutě odkopával z pokutového území míč hostující Černý, byl faulován, rozhodčí zapískal, ale k údivu všech odpískal pokutový kop !!! Holý střelu Kaciáně vyrazil, ale hlavní rozhodčí nechal pokutový kop, na pokyn asistenta rozhodčího 1 pokutový kop opakovat !!! Z opakovaného pokutového kopu vyrovnal Merganc na konečných 1 : 1… V 85. minutě výborně vystřelil hostující Černý, Černík v brance domácích tak tak vyrazil.

Trenér Ladislav Brož: "Již ve 2. kole jsme se dostali do reality našeho fotbalu, když domácí vyrovnali z opakovaného pokutového kopu, kterému předcházel jasný faul na Černého! Střelu z pokutového kopu Holý vyrazil, ale na pokyn AR 1 se pokutový kop opakoval a domácí z něj vyrovnali na 1 : 1. Aby se pokutový kop opakoval na pokyn AR 1 jsem nezažil za celou dobu, co působím ve fotbale… Nicméně našim hráčů je potřeba poděkovat za výkon a touhu po vítězství, i když jsme hráli 30 minut v deseti !!! "

Sestava FC Hradec Králové: HOLÝ - ČERNÝ, NĚMEČEK, KÁBRT, ŠPIDLEN - VOLTR /57. JAN. ČECH/,VESELKA,NEMČEK,HEČKO - DOROTÍK /46. KUŤÁK/, HUBIČKA /69. KOUŘIL/

Branky: Merganc (PK) - Čech J., Žluté karty: Gorol – Kábrt, Špidlen, Voltr, Hubička

Červená karta: Kábrt, Rozhodčí - Doležal - Martínek, Šecová