Zasloužená remíza juniorky se Znojmem

13. 10. 2014   |   Redakce
V dalším pokračování juniorské soutěže se v areálu v Orlické kotlině představilo jihomoravské Znojmo. V utkání se poprvé po svém návratu po zranění představil domácím příznivcům navrátilec David Vaněček, který se opět, tak jako minulý týden na Slovácku, gólově prosadil.

Úvod utkání byl pro Votroky jako ze zlého snu. První minuty vůbec nezachytili a již po deseti minutách prohrávali 0:2. V obou případech se prosadil Kubilay Yilmaz. Nejprve si nejvýše vyskočil na rohový kop a nekompromisně hlavou zavěsil pod břevno hradecké branky, aby o minutu později přeloboval vyběhnutého Jehličku, 0:2.

Votroky počáteční vývoj nikterak nezlomil a již po pěti minutách zareagovali snížením Adama Kopřivy, 1:2. Akce začala u Davida Vaněčka, který našel na pravé straně Paga, ten si přímočaře obhodil znojemského obránce a na hranici malého vápna našel hradeckého střelce. Po vstřeleném gólu Votroci zjevně ožili a vytvořili si několik příležitostí, z níž ta Langrova ve dvacáté minutě jen o milimetry minula Dolečkovu branku.

Poté se hra odvíjela spíše mezi vápny obou soupeřů. Ovšem pět minut před přestávkou měl na své hlavě vyrovnání David Drozd, jenže jeho lehce tečovaný míč skončil vedle znojemské svatyně. Do přestávky tak šli Votroci za nepříznivého stavu 1:2.

Na začátku druhé části zápasu se hlavičkou prosadil David Vaněček, ale znojemský Doleček míč na brankové čáře zpacifikoval. O minutu později byl ve vyložené šanci Langr, jenže brankáře ze svého dobrého postavení neprostřelil. Dočkal se až po hodině hry David Vaněček, který hlavičkou dorazil přihrávku Pavla Drozda, 2:2.

Vítězství na stranu domácích mohl strhnout s chutí hrající Langr, jenže svoji příležitost promarnil. A tak ke slovu přišli opět hosté, když po zaváhání ve středu domácí obrany a po následném faulu Davida Drozda v pokutovém území měli výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Kirschner, 2:3.

Domácí se i po této obdržené brance nevzdali a vyvinuli na soupeře ještě větší tlak, který korunoval pět minut před koncem, po přihrávce Matěje Kávy a střele Davida Vaněčka, následnou dorážkou střídající Vágner. Stanovil tak konečný výsledek utkání, ve kterém se prosadil střelec Vaněček. Ten jednu naši branku vstřelil a na dalších dvou se podílel.

FC Hradec Králové – 1.SC Znojmo 3:3 (1:2)

FC Hradec Králové jun.: Jehlička – Zezula, Vyšehrad, Drozd Pavel, Drozd David – Pago (59. Káva), Vobejda, Kopřiva (59. Týfa), Kratochvíl – Vaněček, Langr (82. Vágner)

1.SC Znojmo jun.: Doleček – Honz (46. Sokol), Pokorný, Hrazdílek, Šálek – Vala, Leminh, Nehyba, Janák – Kirschner, Yilmaz (88. Hříbek)

Góly: 14. Kopřiva, 61. Vaněček, 85. Vágner - 8., 9., Yilmaz,, 76. Kirschner, ŽK: Obejda – Hříbek, Rozhodčí: Vlček – Arnošt, Novotný, Počet diváků: 120