Z jihu Čech s debaklem

28. 7. 2014   |   Redakce
Premiéra nového ročníku Juniorské ligy se mladým „votrokům“ vůbec nevyvedla. I když je třeba říci, že v první pětačtyřicetiminutovce nic nenasvědčovalo tomu, že domů odjedou s půltuctem branek.

Pravdou je, že domácí měli od začátku převahu, kterou však Východočeši včasnými návraty po ztrátách míče celkem snadno eliminovali. Výjimkou bylo Kadulovo břevno v 11. minutě.

Druhý poločas však přinesl úplně jiný obraz hry. Dynamo přidalo na otáčkách a Hradečtí začali ve středu pole propadat. Domácí se tak snadno dostávali do přečíslení. V 50. minutě již vedli o dvě branky. Avšak o dvě minuty později Kopřiva uvolnil Hegera, ten snadno obešel Nováka a nádherně zavěsil, 2:1. A to nebylo vše. Po hodině hry měl vyrovnávací branku na svých kopačkách Zorvan. V prvním případě jeho střela orazítkoval břevno a vzápětí další jeho střelecký pokus minul jen o centimetry Hajdůškovu pravou tyč. A to zřejmě rozhodlo. Z protiútoku Kadula tečoval střelu Hály za záda Ottmara a o dvě minuty později dal Funda čtvrtý gól domácích. Eufórii Budějovických stejní hráči završili každý ještě jednou.

Milan Frimmel, trenér: „Tentokrát se mi zápas hodnotí hodně těžce. Takový vstup do soutěže si nepřeje žádný trenér, zvlášť po prvním poločasu, ve které jsme podali velmi dobrý výkon, a utkání bylo naprosto vyrovnané. I když jsme úvod druhé půle zaspali a dostali jsme dvě branky, stále jsme byli aktivní a po krásné brance Hegera jsme Zorvanovým břevnem a jeho neproměněnou šancí odmítli vyrovnání. Na to soupeř zvýšil a zápas zcela ovládl.“

SK Dynamo Č. Budějovice- FC Hradec Králové 6:1 (0:0)

SK Dynamo Č. Budějovice: Hajdůšek – Dvořák, Křiváček, Novák, Jenne (69. Podráský), – Kadula, Čadek (51. Horák), Sahanek (57. Schertler), Hála, Funda – M. Held (60. Held J.)

FC Hradec Králové: Ottmar – Zezula, Vyšehrad, P. Drozd, D. Drozd (60.Langr), – Heger (86.Pago), Kopřiva, Zorvan, Vobejda, Kratochvíl – Vágner (69. Týfa),

Branky: 49. Funda, 50. M. Held, 66. Kadula, 68. Funda, 73. Kadula, 79. Funda – 52. Heger

Karty: 50. Vyšehrad, Rozhodčí: Kocourek – Kotalík, Pečenka, Diváci: 100