Vysočina rozhodla již v prvním poločase: Jihlava - Hradec 3:1

24. 2. 2017   |   Redakce
V chladném pátečním podvečeru sehráli fotbalisté Hradce Králové důležité utkání ePojištění.cz ligy na hřišti jihlavských Ježků. Ve fotbalové hantýrce se těmto zápasům říká „o šest bodů". Trenérské duo Frimmel,Pilný udělalo v základní sestavě jedinou změnu. Zatím co před týdnem pracoval na hrotu Jan Pázler, dnes dostal důvěru mladý Jakub Šípek. Změna byla motivována snahou o trochu jiný typ herního projevu našeho týmu na venkovním hřišti.

Utkání začalo velmi svižně. Hned ve 2. minutě odcentroval před branku domácích pěkný míč Malinský, avšak nikdo z nabíhajících spoluhráčů míč netrefil. A hned vzápětí vystrašili domácí Radima Ottmara. Nejprve nebezpečným přetaženým centrem, a o pár desítek vteřin později náš gólman musel zasáhnout při hlavičce Rabušice. V dalších minutách se hra přece jen trochu uklidnila, když obrany obou týmů držely soupeřovy útoky v bezpečné vzdálenosti od svých branek.

Až ve 20. minutě přešli Votroci do rychlého útoku, který byl zakončen umístěnou, ale ne příliš prudkou střelou talentovaného Šípka. Jako blesk z čistého nebe však přišla vedoucí branka Vysočiny. Nedorozumění našich stoperů umožnilo samostatný nájezd Ikauniekse, jenž tváří v tvář Ottmarovi nezaváhal a poslal domácí ve 23. minutě do vedení 1:0.

Bohužel pro Votroky o pouhé čtyři minuty později slavila Jihlava podruhé. A opět u toho byl lotyšský střelec. Tentokrát nádhernou bombou do šibenice z bezprostřední blízkosti překonal našeho bezmocného brankáře a dal tak domácím již dvoubrankový náskok. Ve 35. minutě už bylo opravdu všechno špatně. Znovu nedůraz obrany umožnil zakončit Pavlovi Dvořákovi a ten dal stavu už velmi nepěknou podobu 3:0. Ve 38. minutě se Votroci nahrnuli dopředu a málem jsme za to byli z rychlého brejku potrestáni, ale od další gólové pohromy nás uchránil Radim Ottmar. Náš tým reagoval na nepříznivý vývoj utkání střídáním, když Mudra uvolnil místo Žondrovi. Po značně nepovedeném prvním poločase tak odcházel Hradec za hodně nepříznivého stavu 3:0.

Do druhé poloviny utkání nastoupil Daniel Trubač, který nahradil v sestavě Petra Schwarze. Nad stadionem v Jiráskově ulici řádila na začátku druhého poločasu téměř sněhová vánice. V té se nejlépe na pravé straně orientoval Martan, našel přesnou příhrou nabíhajícího Šípka a Jakub v 52. minutě vstřelil nejen první branku Votroků na jaře, ale také svůj první prvoligový gól, 3:1. A nechybělo mnoho, aby náš mladík přidal vzápětí druhou trefu do černého. To když přesně nacentroval míč Žondra a Jakub už jen přehazoval hlavičkou domácího Hanuše. Bohužel míč těsně přeletěl i přes břevno jihlavské branky.

Poté se dostal ke střele také Tomáš Malinský, z ostrého úhlu však branku Vysočiny netrefil. Vzápětí přepustil své místo Janu Pázlerovi a náš tým tak hrál v těchto chvílích se třemi útočníky. Z toho pramenila převaha hradeckého týmu a hra se odehrávala převážně na polovině domácích. Ti však pozorně a zkušeně bránili, navíc podnikali nebezpečné brejky.

Hradec Králové se snažil posílat míče do velkého vápna, z čehož pramenila například dobrá možnost Libora Žondry. Ovšem z malého vápna zakončoval na dlouhou nohu a gólman Hanuš neměl problém míč lapit do svých rukavic. V samotném závěru, kdy prakticky všichni naši hráči byli ve vápně domácích, se svěřenci kouče Michala Bílka ještě dvakrát hnali na osamoceného Radima Ottmara, ale na konečném skóre se již nic nezměnilo.

I přes výrazné zlepšení ve druhé pětačtyřicetiminutovce Votroci žádný bod v tomto důležitém střetnutí z Jihlavy nezískali. O všem rozhodlo dvanáct minut v prvním poločase, během kterých jsme umožnili Jihlavě hned třikrát skórovat. Hradečtí se nyní tedy nacházejí na patnácté příčce neúplné tabulky.

FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 3:1 (3:0)

Branky: 23. a 28. Ikaunieks, 35. Dvořák – 51. Šípek. ŽK: 57. Malinský, 80. Černý Pavel – 73. Hronek. Rozhodčí: Hrubeš – Hrabovský, Vlček, Počet diváků: 2373.

Sestavy: FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Tlustý (62. Kryštůfek), Krejčí, Rosa, Urdinov – Vaculík (76. Zoubele), Hronek, Urblík, Ikaunieks – Dvořák, Rabušic (83. Mišun).

FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Chleboun, Hůlka, Mudra (39. Žondra) – Jirsák, Schwartz (46. Trubač) – Malinský (67. Pázler), Černý P., Martan - Šípek.