Výhru nad FC Koper zařídil hlavou Adam Vlkanova

4. 2. 2017   |   Redakce
Prvním soupeřem, kterého Votroci vyzvali na své chorvatské misi, byl slovinský tým FC Koper, který v průběžné tabulce slovinské ligy zaujímá šesté místo. Utkání se hrálo na hlavním stadionu domácího týmu, který byl dostavěn v nedávné době a pojme okolo pěti tisíc diváků. Naše přípravné utkání se však hrálo za zavřenými dveřmi. Výhru 1:0 zařídil již v prvním poločase Adam Vlkanova.

Celých devadesát minut se ze šedé oblohy snášel déšť, místnímu trávníku to však nevadilo. A nevadilo to ani svěřencům trenérů Frimmela a Pilného. Ti od začátku hry předváděli rychlý a svižný fotbal s množstvím kombinací. Míč putoval z nohy na nohu a domácí jedenáctka byla očividně touto aktivitou zaskočena. Povedený vstup do utkání byl po zásluze odměněn, když se hlavičkou na zadní tyč trefil po Súkenníkově křižném centru Adam Vlkanova, 0:1.

Po vstřelené brance byli hosté ještě chvilku aktivní, ale zhruba v polovině prvního dějství se hra vyrovnávala. Velkou zásluhu na tom měl bývalý hráč Bayernu Mnichov, Heerenveenu, Celty de Vigo, či Penathinaikosu Athény Danjel Pranjič, který do slovinského klubu přestoupil na začátku této sezóny. Na něm bylo opravdu vidět, že si s míčem rozumí, a kdyby mohl roky zastavit, jeho působení by bylo zřejmě v jiném evropském klubu.

Druhý poločas již byl vyrovnanější, ovšem větší množství šancí si připravili Votroci, kdy se mohl Adam Vlkanova prosadit opět hlavou a nebezpečné byly také centry Tomáše Malinského. Ovšem zřejmě největší šanci si paradoxně vytvořili domácí, když se na centr z pravé strany dostal hráč s legendárním číslem Wayne Gretzkého 99 Marin Jurina a pálil ze dvou metrů do brány. Ovšem v ní mají Votroci Radima Ottmara, který jeho bombu bravurně vystihl a zlikvidoval. V závěru ještě domácí Kokorovič nastřelil z přímého kopu horní stranu břevna.

Druhý poločas byl mírně nervózní, jak už zápasy s týmy z bývalé republiky Jugoslávie bývají. Své o tom určitě ví Petr Schwarz, který si z utkání odnesl mírné šrámy, ale také hbití Vlkanova a Malinský, kteří ovšem svoji kůži zadarmo rozhodně nedali a bojovníkům ve svítivě žlutých dresech se postavili. Votroci sehráli poměrně náročné utkání na těžkém, nasáklém terénu. Dnešní slovinský soupeř by určitě v naší lize obstál a hrál by někde v druhé polovině tabulky. Výhra 1:0 je určitě zasloužená.

FC Koper – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

Branka: 11. Vlkanova, Rozhodčí: Jerman Daniel – Olenik, Jerman Simon

FC Koper: Antalovič – Pučko, Teijo, Gregov, Ikič (46. Palik) – Pekuson, Pranjič, Posavac, Senijad – Lukanovič, Valencia (46. Vekič)

FC Hradec Králové: Ottmar - Krátký, Chleboun, Polom, Plašil - Sukenník, Černý Milan, Schwarz, Malinský (80. Trubač) - Vlkanova – Šípek (80. Žondra)