Votroci v posledním přípravném utkání na soustředění v Polsku porazili svého waleského soupeře 2:0

16. 7. 2016   |   Redakce
K poslednímu měření sil, v rámci polského soustředění, vyzvali Votroci waleského účastníka čtvrté anglické soutěže Newport County AFC. Tento klub obsadil v loňské sezóně desátou příčku své soutěže a nikdo nevěděl, co od soupeře čekat. Trenéři do obou poločasů vyslali vždy novou jedenáctku a ta si rovnoměrně rozdělila i vstřelené branky.

Hradečáci se do svého soupeře zakousli od první minuty a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V páté minutě zatáhl míč po své pravé straně Holeš, posunul ho na Martana, který na opačné straně malého vápna našel naběhnutého Milana Černého. Ten technickou, ale hodně razantní ranou, orazítkoval levou tyč waleské branky. Míč i nadále byl v držení hradeckých fotbalistů a hosté z ostrovů hrozili spíš jen ojediněle, a to z rychlých brejků. Po jednom z nich přišel klasický centr před Lindrovu branku, na který si nejvýše vyskočil Owentunns. Jeho hlavičku však ještě stačil zblokovat Pavel Černý, který dnes nastoupil na postu defenzivního štítu. Kdyby nedošlo k Pavlově reakci, měl by hradecký gólman určitě plné rukavice práce.

Tato akce byla spíše ojedinělá, proto nebylo ani divu, že skóre se měnilo ve prospěch Votroků, když v 19. minutě vyzval k rychlému přechodu od vlastního vápna Mudra Mareše, ten po své klasické levé straně podstoupil zhruba třicetimetrový sprint, našel na hranici soupeřova vápna Vlkanovu, který vypálil. Jeho střela však byla zablokovaná soupeřovými obránci, ale naštěstí se dostala k nohám osamoceného Martana, který si již poradil a poslal svůj tým do vedení, 1:0.

Vyrovnání přišlo ve čtyřicáté minutě, jenže z ofsajdu. Ovšem akce, kterou soupeř předvedl, byla hodně fotbalová. Při zahrání přímého kopu, který byl rozehrán zhruba z dvaceti metrů kolmo od branky, soupeř naše beky natolik zmátl, že míč směřoval na úplně volného hráče na velkém vápně a ten se tak objevil zcela sám před Jirkou Lindrem. Jak již však bylo napsáno, radost mužů v žlutém byla zbytečná.

Pětiminutovka před přestávkou patřila naopak šancím mužů v černém. Nejprve Mareš vypustil zhruba z 25 metrů dalekonosnou dělovku, kterou s vypětím všech sil vytěsnil Bittner nad svoje břevno a o chvilku později nenasměroval ze závaru na malém vápně Chleboun míč mezi tři tyče.

Co se nepodařilo na konci prvního dějství, to předvedla zcela obměněná, vyjma Milana Černého, který zůstal na svém tradičním postu záložníka, sestava Votroků v desáté minutě druhé půle. Právě zmiňovaný Milan Černý zacentroval do prostoru penalty, kam si naběhl Honza Pázler a hlavičkou upravil vývoj zápasu na 2:0.

Ani po navýšení skóre se hra nikterak nezměnila. Votroci měli míč pod kontrolou a soupeř hrozil z brejků. V jeho dresu byl výborně technicky a rychlostně vybavený hráč tmavé pleti Owentunns, který stál na hrotu útoku, a z jeho kopaček stále hrozilo nebezpečí.

Hradečtí byli aktivní hlavně po pravé straně. Malinský se Súkenníkem si velmi často vyměňovali v rychlosti míč, ovšem když mělo dojít na finální přihrávku, ta většinou nenašla konečného adresáta. Výjimkou snad byla šance Janouška, který si naběhl na centr po zemi, ale v rozhodující chvíli promáchl. Pět minut před koncem vzal po kombinaci se svým spoluhráčem zodpovědnost sám na sebe Súkenník, když tentokrát zboku necentroval, ale přímo vystřelil. Jeho projektil však skončil na levé tyčce soupeřovy branky. Igor se mohl střelecky prosadit i těsně před koncem zápasu, ale Bittner mu velkou šanci včasným vyběhnutím překazil. Votroci tak vyhráli o dvě branky, které si rovnoměrně rozložili na oba poločasy.

Newport County AFC - FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Branky: 19. Martan, 55. Pázler. Rozhodčí: Holojda – Wilk, Kedra. ŽK: Nosek, Súkenník, Vobejda.

Sestavy: Newport County AFC: Bittner – Bignot, Jones, Bennett, Butler, Labadia, Compton, Randall, Jakson, Rigg, Parselle, Owentunns

FC Hradec Králové 1. pol.: Lindr – Holeš, Chleboun, Mudra, Mareš – Martan, Černý Pavel, Trubač, Černý Milan – Vlkanova – Žondra

2. pol.: Ottmar : Malinský, Nosek, Bederka, Plašil – Janoušek, Vobejda – Súkenník, Zorvan, Černý Milan - Pázler