Votroci v drtivém závěru stačili pouze snížit

16. 9. 2013   |   Redakce
Votroci přivítali v rámci desátého kola Duklu Praha. Ta se na Bavlně představila jako vyspělý celek, s rychlým přechodem do útoku a přesnou střelbou. Domácí tým již prohrával 0:3, ale díky závěrečnému finiši alespoň zkorigoval výsledek na konečných 2:3.

Úvod střetnutí vyšel lépe hostům, když se hned ve 4. minutě z těžkého úhlu prosadil hostující Preisler, 0:1. Za deset minut mohlo být srovnáno, ale gól Pavla Dvořáka rozhodčí Zadinová pro ofsajd neuznala.

Do dalších šancí se v průběhu prvního poločasu dostali Zec a Kučera, ale ani jeden se proti Němčanskému neprosadil. Velkou příležitost měl také po půlhodině hry Marek Langr, který ve velkém vápně, podél brankové čáry pronikl přes dva bránící hráče Dukly Praha, ale jeho přízemní centr adresáta nenašel.

Tak jak začal první poločas, začal i ten druhý. Po špatné přihrávce domácího Nováka se k míči dostal Kunič, prudkým přízemním centrem našel před prázdnou brankou Kolmistra a ten jen doklepl za záda Koubka, 0:2.

Votroci se z druhého gólu vzpamatovali po hodině hry a svého soupeře přimáčkli v jeho pokutovém území. Po sérií centrů se k míči na hranici vápna dostal Krčál, ale jeho projektil pouze orazítkoval břevno hostující svatyně. Vzápětí podobnou střelu vyslal Zec, ale ta mířila vysoko nad.

Pražská Dukla měla v těchto chvílích možnost útočit do otevřené obrany a jeden z těchto brejků jim dokonale vyšel. Kunič křižným centrem našel Kolmistra a ten z „voleje“ vymetl pravý růžek Koubkovy branky, 0:3.

Částečné zkorigování výsledku přišlo v 77. minutě, kdy si na prostrčený míč za obranu hostí naběhl Langr a vyběhnutého Nemčanského prostřelil, 1:3. Po tomto gólu měli domácí junioři ještě několik velice slibných příležitostí, ale využili pouze tu z 90. minuty utkání, kdy si na prostrčení Bláhy naběhl Zec a dloubáčkem stanovil konečný stav utkání na 2:3.

FC Hradec Králové jun. – FK Dukla Praha jun. 2:3 (0:1)

Sestava FC Hradec Králové jun.: Koubek – Zezula, Novák, Krčál, Soukup – Zec, Kučera, Vobejda, Jukl – M. Langr, P. Dvořák (69. Bláha)

FK Dukla Praha jun.: Němčanský – Klar (62. Tetour), Begič Milec, Preisler – Kolmistr, Milec, Hrazdíra (62. Juroška), Brejcha – Bartůněk (74. Vopat), Kunič (74. Gajecký)

Branka: Langr 77., Zec 90. - Preisler 4., Kolmistr 46, 67., ŽK: Novák, Jukl - Gajecký, Milec, Němčanský, Rozhodčí: Zadinová – Blažej, Hocek, Počet diváků 305