Votroci v Plzni inkasovali čtyři branky, čestný úspěch zařídil Schwarz

2. 10. 2016   |   Redakce

V sestavě Hradce Králové se hned od prvních minut objevil v základní sestavě Adam Vlkanova, Jan Mudra a také Petr Schwarz. Naopak na lavičku usedl Honza Pázler nebo Tomáš Malinský. Ačkoliv měli Votroci v prvním poločase minimálně dvě slibné možnosti, tak branky střílela pouze Plzeň. Postupně se trefil Hejda a Krmenčík. Navíc ve 43. minutě si vlastní branku vstřelil Chleboun. Ve druhém poločase přidal čtvrtou branku opět Krmenčík a v 83. minutě upravil stav na 4:1 Schwarz.

V úvodu utkání se k první větší možnosti probojovali domácí, když se po hezké kombinaci dostal k tvrdé ráně z úhlu Řezník, ale Radim Ottmar byl pozorný a nadvakrát míč chytil. I Votroci byli aktivní, což dokumentoval třeba nepřesný pokus Žondry. O pořádné vzrušení v plzeňské obraně se postaral v 17. minutě Petr Schwarz, který přímo z rohového kopu zkusil prostřelit brankáře Kozáčika. Ten s velkými problémy vyškrábl balon nad břevno.

První velkou šanci na úvodní branku utkání měla Plzeň ve 30. minutě. Domácí Kopic ideálně našel v pokutovém území zcela volného Krmenčíka, jenž levačkou z první vysoko přestřelil. Viktoria v této části střetnutí tlačila a o minutu později šla zaslouženě do vedení. Přímý kop rozehrál Petržela přímo na hlavu stopera Hejdy, který nechytatelně prostřelil gólmana Ottmara, 1:0. Vzápětí mohl Hradec vyrovnat díky aktivnímu Schwarzovi, který vypálil jedovatou pumelici přímo z otočky. Brankář Kozáčik vytasil pohotový zákrok a na zemi tuto šanci zneškodnil.

Ve 40. minutě to bylo bohužel již o dvě branky. Přetažený centr reprezentanta Petržely vrátil do malého vápna Kopic, kde kulatý nesmysl uklidil do brány Krmenčík, 2:0. Avšak to nebylo do konce první půle všechno. Ve 43. minutě plzeňský Kopic vrátil opět míč před bránu a tam si ho nešťastně vrazil do vlastní sítě Jakub Chleboun, 3:0. To byla studená sprcha pro hradecké!

I na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky byla Plzeň tím aktivnějším a lepším týmem. Hned v 52. minutě vyškolil hostující obranu Krmenčík, jeho následný pokus rozvlnil síť Radima Ottmara počtvrté, 4:0. Hradečtí se připomněli po úniku střídajícího Tomáše Malinského, jenž vypálil pohotově z dobrých dvaceti metrů, Kozáčik s problémy vyrazil. Další vlastní branku si Votroci dali málem po centru Řezníka a odrazu od Janouška, Ottmar s pomocí břevna pátý gól nepřipustil.

Svěřenci kouče Romana Pivarníka drželi v další fázi míč na svých kopačkách a celkové tempo hry výrazně upadlo. Hosté se do ohrožení plzeňské svatyně vůbec nedostávali a naopak byla to plzeňská Viktoria, která bavila publikum technickou podívanou. V 80. minutě byl blízko gólu také Poznar, ale v pádu nezakončil vůbec přesně. V 83. minutě se Votroci přece jen dočkali čestného úspěchu. Tomáš Malinský rozehrál pohlednou akci z levé strany, následně vybídl Plašila a jeho patičku tečoval Petr Schwarz, 4:1.

V samotném závěru ještě nebezpečně hlavičkoval domácí Ďuriš, ale skóre nedělního zápasu se již neměnilo. Hradec se tak s deseti body usadil na desátém místě tabulky ePojisteni.cz ligy.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 4:1 (3:0)

Branky: 31. Hejda, 40. a 53. Krmenčík, 43. Chleboun vlastní – 83. Schwarz. Rozhodčí: Proske – Antoníček, Melichar. ŽK: 7. Hořava, 17. Krmenčík – 5. Mudra, 26. Chleboun. Počet diváků: 9393.

Sestavy: FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Petržela (71. J. Kovařík), Hořava (59. Hrošovský), Hromada, Kopic – Krmenčík, Poznar (81. Ďuriš).

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (69. Polom) – Schwarz, Janoušek – Martan, Vlkanova (85. Zorvan), Trubač (62. Malinský) – Žondra.