Votroci v MOL CUPU končí, FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 4:2

26. 10. 2016   |   Redakce

Votroci po několika týdnech opět zavítali do Mladé Boleslavi, tentokrát v rámci pohárového utkání. Po solidním výkonu, kdy dvakrát dotahovali skóre, však na lídra první ligy nestačili a prohráli 4:2.

Od první minuty dávali domácí Votrokům jasně znát, kdo že je favoritem utkání a přitiskli hráče v bílých dresech na jejich polovinu. První šanci měl již v 8. minutě Mebrahtu, který si naběhl na centr z levé strany, ale naštěstí pro Jirku Lindra míč pořádně netrefil a ten si ho v klidu sebral do náruče. Více práce měl však ve 12. minutě s tvrdou přízemní střelou Vukadinoviče, i zde však z minisouboje vyšel vítězně.

Hradečtí se poprvé osmělili po necelé čtvrthodince hry, kdy po své levé straně utekl Malinský, jenže na Šedu vystřelil slabě a jeho střela stejně brankovou konstrukci minula. Skóre se po těchto zajímavých šancích začalo rychle měnit. Nejprve ve 20. minutě chybovala hradecká defenziva a Mebrahtu, který se objevil sám před Lindrem, již podruhé nezaváhal, 1:0. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Po povedeném centru Marka Krátkého se ve vápně uvolnil přes Jánoše Malinský a boleslavský bek ho zastavil pouze za cenu faulu. Následovala tak penalta, kterou Schwarz proměnil, 1:1. V 31. minutě však domácím vrátil vedení Magera, který z nenápadného centru hlavičkou přeloboval Jirku Lindra, 2:1.

V této fázi utkání se hra přelévala ze strany na stranu. Skvělé možnosti k vyrovnání měl Hradec chvíli před přestávkou, kdy Malinský centroval od brankové čáry a z těžkého úhlu nebezpečně pálil Daniel Trubač. Jeho střelu brankář Šeda jen s těží vyrazil a prudkou Chlebounovu dorážku zablokovala již zkonsolidovaná obrana Mladé Boleslavi.

Druhý poločas začal obrovskými šancemi Petra Schwarze a Jakuba Chlebouna. Prvně jmenovaný dostal ideální zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna od Pavla Černého, jenže jeho umístěnou střelu jeden z obránců tečoval a ta skončila vedle branky. To Jakub Chleboun mířil po následném rohovém kopu hlavičkou mezi tyče, jenže přímo do náruče mladoboleslavského gólmana. A zvýšená aktivita se přece jen hostům vyplatitla. V 54. minutě přepustil přihrávku Pavel Černý rozeběhnutému Trubačovi a jeho centr našel ve velkém vápně Schwarze. Šeda na jeho prudkou, dobře mířenou střelu nedosáhl, 2:2.

Po půlhodině hry se domácí vymanili z tlaku Votroků a hned z toho pramenila příležitost Da Silvy Douglase, který z dobré pozice branku hostí netrefil. Svoji převahu pak korunoval po závaru a několika střelách do prostoru branky Lukáš Magera, který propálil vše, co mu stálo v cestě a do brankové listiny se zapsal podruhé v zápase, 3:2. Hned vzápětí si naběhl na dlouhý centr Marek Plašil a jeho hlavička orazítkovala spojnici Šedovy svatyně, velká škoda!

Po vedoucí mladoboleslavské brance se na hřišti stále odehrával otevřený souboj. Votroci se snažili o vyrovnání a Mladá Boleslav naopak o přidání brankové pojistky. K vidění tak byl stále fotbal nahoru dolů. Branková štěstěna se nakonec přiklonila na domácí stranu. V samotném závěru měla Boleslav totiž výhodu pokutového kopu, který s přehledem proměnil svým třetím gólem v utkání Lukáš Magera a stanovil tak konečný účet zápasu na 4:2.

Votroci se tak v osmifinále s pohárem rozloučili. Na hřišti lídra ePojisteni.cz ligy předvedli sympatický výkon s dvěma zásahy, ale na rozjetého soupeře to však nestačilo.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 4:2 (2:1)

Branky: 20. Mebrahtu, 31. a 66. a 90. (PK) Magera – 24. Schwarz (PK), 54. Schwarz. Rozhodčí: Jiří Houdek – Tomáš Mokrusch, Ondřej Černý. ŽK: Vukadinovič, de Silva – Malinský, Vobejda. Počet diváků: 693.

Sestavy: FK Mladá Boleslav: Šeda – Jánoš, Hůlka, Da Silva, Keresteš – Mareš, Kúdela (65. Matějovský) – Vukadinovič (90. Chramosta), Magera, Klobása – Mebrahtu (71. Přikryl).
FC Hradec Králové: Lindr – Mudra, Chleboun, Nosek, Plašil – Vobejda, Schwarz – Krátký (75. M. Černý), Trubač, Malinský – P. Černý (75. Žondra).