Votroci si z Bohemky nevezou ani bod

11. 9. 2014   |   Redakce
Dnešní vyrovnaný zápas rozhodla jediná branka, kterou již v prvním poločase bohužel vsítili klokani do Kuciakovy sítě.

Úvodní čtvrthodina přinesla vyrovnanou hru, v níž byli Votroci o poznání lepším týmem, ale bez koncovky. S postupem času se přeci jen domácí dostali k jistější přechodové fázi, z čehož pramenily i jejich šance. Obrana Votroků je však stačila eliminovat. Nestačila však na opakovanou hlavičku kosovského Albánce Krasniqiho ve dvacáté minutě, jenž po rozehraném rohu a následném centru překonal Martina Kuciaka v brance hostí, 1:0.

Druhý poločas přinesl především bojovný fotbal s množstvím osobních soubojů. Hradečtí se logicky tlačili do prostoru před pokutovým územím domácích s tím, že poslední přihrávka půjde do gólové šance. Především posledních 10 minut bylo zcela v režii Východočechů, ale Týfovi, Vágnerovi i Langerovi chyběly jen centimetry. V poslední minutě poslal David Drozd míč těsně nad branku a Langrovu hlavičku Dočekal vytěsnil nad břevno. Následný roh již rozhodčí nenechal ani rozehrát.

V prvním poločase měli otěže zápasu ve své režii spíše domácí, po přestávce se vše diametrálně otočilo. Pro Votroky bohužel bez gólového zakončení.

Bohemians 1905 – FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 20. Krasniqi, Karty: 60. Nováček (BOH) – 54. Káva (HKR)

Bohemians Praha 1905: Dočekal – Žaloudek, Košata, Pechr (50. Malina), Rothe, Řezníček (50. Artemuk), Koštíř, Trnka, Nováček, Krasniqi (86. Lukáč), Ibeagha

FC Hradec Králové: Kuciak – D.Drozd, Vyšehrad, Zezula, Kratochvíl – Týfa (82. Langr), Vobejda, P. Drozd (71. Vágner), Heger (61. Hlavsa), Zorvan - Káva

Rozhodčí: Rais – Kříž, Flimmel