Votroci si připsali tři body za vítězství s Třincem

29. 9. 2014   |   Redakce
Junioři se na utkání s Třincem „posílili“ o čtyři muže „áčka“. Od první minuty do branky nastoupil Martin Kuciak a do pole Jan Hable, Pavel Černý a Pavel Šultes. Převážnou většinu utkání byli Votroci aktivnější a po zásluze si připsali všechny body za vítězství 3:1.

Jako první se gólově prosadil již v 6. minutě Šultes. Brance předcházela prudká střela Pavla Drozda, kterou Rohel v brance Třince vyrazil pouze před sebe, kde dobíhal hradecký útočník a pro něho již nebyl problém zakončit, 1:0. Votroci se první brankou uklidnili a předváděli líbivý kombinační fotbal. Příležitosti Týfy a Kávy však zůstaly nevyužité.

Brankově se tak opět prosadil hráč Prokopcovy družiny Pavel Černý. Ten si po půlhodině hry na hranici vápna zpracoval míč, „pohrál“ si se čtyřmi hráči soupeřova týmu a s přehledem zakončil podél vyběhnutého Rohela.

Pavel Černý i nadále bavil přítomné diváky svými technickými kousky, ale ani jedna příležitost ke gólovému efektu nevedla.

Druhý poločas začal pro Votroky nešťastně. Hablemu při rozehrávce podklouzly nohy, míč se dostal k osamocenému Martynekovi a ten pod břevno prostřelil Martina Kuciaka v brance domácích, 2:1.

Pěknou akci „rozjel“ v sedmdesáté minutě Pavel Černý, který „českou uličkou“ vybídl k centru Týfu, ten přesným pasem našel Kávu, jehož hlavička našla na malém vápně Langra, který však ze záklonu hlavou přestřelil opuštěnou branku.

Hosté se v druhé půli častěji dostávali na dostřel Kuciakovy branky, jenže příležitosti Kundrátka a Velnera zůstaly nevyužity. Deset minut před koncem měl na své pravé noze vyrovnání hostující Ferenc, když mu domácí obrana nechala příliš času na zpracování, jenže třinecký záložník Kuciaka nepropálil.

Votroci si závěr utkání zkušeně pohlídali. V poslední minutě se opět prosadil Pavel Černý, tentokrát "angličanem" z velkého vápna a pojistil tak domácím výhru. Do tabulky Juniorské ligy si hradečtí junioři po zásluze připsali další tři body.

FC Hradec Králové jun. – FK Fotbal Třinec jun. 3:1 (2:0)

FC Hradec Králové jun.: Kuciak – David Drozd, Pavel Drozd, Vyšehrad, Kratochvíl – Šultes (76. Pago), Hable (62. Langr), Vobejda, Týfa (88. Vágner) – Káva, Černý

FK Fotbal Třinec jun.: Rohel – Kalfas, Minařík, Kučera, Velner – Kundrátek, Martynek, Voves, Ferenc – Mjuller (46. Gomola), Švábík

Gól: 6. Šultes, 30., 90. Černý – 57. Martynek, ŽK: Vyšehrad, Vobejda – Voves, Velner, Rozhodčí: Šimáček – Blažej, Stieber, Počet diváků 120