Votroci si poradili s juniorkou Příbrami poměrem 2:0

20. 5. 2013   |   Redakce
V předvečer zápasu A týmů se v SCM Bavlna střetly juniorské výběry obou klubů.

Jako první se do větší příležitosti dostali hosté, když Řezáč vyslal do brejku Šípka, ten ještě posunul na volného Krause, jenže pozorný Vízek v brance Votroků svým včasným vyběhnutým sebral hostujícímu hráči míč přímo z nohy.

Brankově se tak jako první prosadili domácí. V 18. vyslal přesnou kolmicí na velké vápno Bláha Zece a ten vyběhnutému gólmanovi nedal šanci, 1:0. Za dvě minuty se role vyměnily. Zec přesně přihrával Krolopovi, který ještě míč „přepustil“ Bláhovi, a ten tečovanou střelou vyběhnutého Djuriče v krátkém sledu překonal podruhé, 2:0. Votroci tak šli do poločasu s dvoubrankovým vedením.

Úvod druhého poločasu měli ve své režii domácí, respektive domácí Bláha, který se během první desetiminutovky dvakrát sám řítil na hostujícího gólmana. Ten ho v prvním případě zastavil sám, respektive v druhém případě přestřelil. Velkou příležitost k úpravě skóre měl z přímého kopu také Shejbal, ale z hranice vápna trefil pouze vyběhnutého obránce Příbrami.

Poté se hra odehrávala spíše mezi vápny. Přítomných 230 diváků rozehřála až pěkná střela hostujícího Čížka, který však z 25 metrů trefil pouze spojnici Vízkovy svatyně a následně pěkná akce Zece s Hofmanem, kdy druhý jmenovaný trefil pro změnu tyč hostující branky.

Branka v druhém poločasu již nepadla a Votroci si tak mohli připsat další tři body do tabulky Juniorské ligy.

FC Hradec Králové – 1. FK Příbram 2:0 (2:0)

Sestava FC Hradec Králové: Vízek – Bodlák, Fukal (72. Novák), Hock, Shejbal – Ptáček (84. Hofman), Krčál, Janoušek (78. Simerský), Krolop – Bláha (59. Furik), Zec (88. Vlček)
Sestava 1. FK Příbram: Djurič – Krameš, Andrejevič, Soldát, Čížek – Stratil (72. Říha), Kraus, Šípek (84. Hlinka), Kdolský – Řezáč, Vnuk (57. Glasnovič)
Branky: Zec, Bláha, Rozhodčí: Pechanec – Hock, Šob, ŽK: Fukal – Krameš, Počet diváků: 230