Votroci se proti Zlínu neprosadili, Ševci si tak odváží všechny body

24. 9. 2016   |   Redakce

Votroci v rámci 8. kola přivítali na stadionu v Mladé Boleslavi překvapení ligy FC Fastav Zlín, který před tímto ligovým kole vedl tabulku soutěže. Čekal se velice zajímavý duel, protože v barvách soupeře se představilo hned několik hráčů, kteří v nedávné době oblékali dres FC Hradec Králové. Tomáš Hájek a Haris Harba vyběhli k duelu od první minuty a David Štípek s Tomášem Holým se posadili na lavičku.

V dresu domácího týmu musela díky zranění přijít jedna změna. S týmem vůbec k zápasu neodcestoval Jan Mudra, který si přivodil poranění kotníku v úterním pohárovém duelu, na jeho post se posunul Marek Plašil. Na posledního hráče obrany se vedle Jakuba Chlebouna postavil ve své černobílé prvoligové premiéře Roman Polom.

Že se Votroci střetávají v současné době asi s nejlepším týmem ligy, to Ševci potvrzovali od prvních minut. Hlavně hostující Diop svými průniky zaměstnával obranu Votroků. Na druhé straně měl hned v úvodu utkání šanci Tomáš Holeš, ale jeho prudká střela z velkého vápna, které předcházela přízemní přihrávka od Dana Trubače, skončila vysoko nad.

Obrovskou příležitost měl ve 23. minutě Daniel Trubač, kterému do vápna narazil Pázler, ale hradecký středopolař vyběhnutého Dostála neprostřelil. Na druhé straně svedl sprinterský souboj Roman Polom se zlínským Diopem, jenž sice vystřelil, ale jeho pokus v tísni skončil na boční hradecké síti. A o chvilku později opět agilní Trubač, který se prezentoval prudkou střelou odraženého míče zpoza vápna. Ta však skončila několik čísel vedle pravé zlínské tyče. Po půlhodině se mohl na mladoboleslavském stadionu představit Roman Polom, který si naběhl na centr Janouška, ale jeho hlavička skončila vedle. Domácí byli i nadále na konci poločasu aktivní a možnost měl opět mladík Trubač, ovšem opět bez gólového efektu.

V těchto chvílích měli Votroci převahu, ale jak se říká: "Nedáš – dostaneš", udeřilo na druhé straně. Nejdříve měl velkou šanci Holík, když jeho střela skončila na Ottmarově břevně. Toto ohrožení si však hradečtí fotbalisté nevzali k srdci a po závaru v šestatřicáté minutě se gólově prosadil Diop a poslal Ševce do jednobrankového vedení. Ti byli i nadále nebezpeční, ale poločas skončil šancí Libora Žondry, který si vyskočil na centr Martana, ale i v tento moment byl Dostál pozorný a míč „stopil" ve své náruči.

Do druhého poločasu Hradec nastoupil s cílem srovnat stav a pokusit se vývoj utkání otočit. Od první minuty se usadil na polovině Zlína, ale branku Dostála přímo neohrozil. Zlínští zlobili hlavně z nebezpečných brejků. Jeden z nich zatáhl po pravé straně Kopečný a jeho prudký centr srazil Marek Plašil. Radim Ottmar byl naštěstí v brance připraven a odražený míč chytil. V podstatě vzápětí vyslal nebezpečný projektil na branku Janoušek. Jen bylo škoda, že míč nenabral opačnou faleš. Takto skončil jen pár centimetrů vedle pravé šibenice Dostálovy branky.

Po půlhodině hry se připomněl také exhradecký Haris Harba nepříjemnou pumelenicí z dvaceti metrů. Radim Ottmar byl opět na svém místě a míč vyboxoval nad svoji horní tyč. Hradečtí fotbalisté však byli i nadále aktivnějším týmem. Hlavně na pravé straně se několikrát za sebou probíjel do vápna Martan, ale v prvním případě jeho míč v dobré pozici byl zablokovaný a druhý centr Žondra mezi tři tyče nepropasíroval.

Dvěma nebezpečně zahranými přímými kopy se prezentoval také Honza Pázler, ale dneska mu nebylo přáno. Pouhé centimetry mu chyběly i pár minut před koncem, kdy nedosáhl na vrácený míč do vápna a kulatý nesmysl nedokázal pořádně trefit. A do třetice Honza Pázler, který se dostal do dobré pozice, vystřelil a brankář Zlína jeho střelu vyškrábl jen za cenu velkého úsilí.

Ačkoliv Hradec Králové svého soupeře mačkal jak citrón, tak gólově se nakonec neprosadil. Protivník byl zkrátka v koncovce efektivnější. V poslední minutě normální hrací plochy navíc utekl po své pravé straně střídající Vukadinovič, všem ukázal svá záda a vyběhnutého Ottmara prostřelil a stanovil tak konečný výsledek na 0:2.

FC Hradec Králové – FC Fastav Zlín 0:2 (0:1)
Branky: 36. Diop, 90. V. Vukadinovič. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: 43. Plašil, 58. Martan, 85. Žondra – 32. Hnaníček, 77. Jugas. Počet diváků: 1420.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil (86. Schwarz) – Trubač (75. Krátký), Janoušek - Martan, Pázler. Malinský (57. Vlkanova) - Žondra.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek (C), Hubáček – Pazdera, Živulić (23. Janíček), Hnaníček, Holík (73. V. Vukadinovič) – Harba (81. Traore), Diop.