Votroci se loučí s Fotbalovou národní ligou výhrou v Ústí nad Labem

21. 5. 2016   |   Redakce
Pro Votroky se poslední mistrovský zápas v letošní sezóně odehrál na hřišti Ústí nad Labem v sobotu odpoledne. Tedy čtyři dny potom, co Hradečtí mohli začít oslavovat postup do první ligy. To se podepsalo i na základní sestavě, což ale avizoval už v pátek trenér Pilný. Od začátku tak poprvé v ročníku nastoupil Jiří Bederka a také Marek Krátký, jenž stadion v Ústí zná dobře ze sezóny 2014/15, kdy zde působil

První minuty zápasu začaly oba celky opatrně, domácí sice drželi balón více na svých kopačkách, Lindra ale nijak více neohrozili. To Východočeši brankáře Ústí ano. Ze středu pole se míč dostal na pravé křídlo, odkud centroval Krátký na hranici malého vápna. Zde byl v dobré příležitosti Pázler, doslova z hlavy mu ale míč sebral právě rychlý brankář Tvrdoň.

Domácí fotbalisté si první vážnou situaci připravili po deseti minutách hry, a to v podobě rohového kopu. Míč propadl až ke kopačkám Peterky, jenž však včas zakončit nedokázal. Tato situace ale znamenala velikou příležitost pro Votroky. Bederka totiž vyvezl balón za středový kruh, odkud vyslal do samostatného úniku po levé straně Súkenníka. Ten se však do koncovky nedostal, protože ho za rameno stáhl dolů domácí Šnirc, jenž obdržel žlutou kartu.

Hradec pak měl více ze hry a dostával se i do dalších nadějných příležitostí. Jako když Krátký před velkým vápnem Army posunul míč za obranu, kde na něho ale o pár centimetrů nedosáhl Pázler. Skóre zápasu se tak otevřelo na druhé straně. Na levém rohu velkého vápna nahrál Tomáš Smola na Daniela Procházku, jenž se prokličkoval přes bránící hráče a poté přesně zakončil k přední tyči hradecké branky – 0:1. Pro Votroky mohlo být vzápětí ještě hůře. Ze stejných míst v pokutovém území se míč odrazil na kopačky Smoly, jehož prudkou střelu ale Lindr velice dobře vyrazil.

Úvodní branka zápasu přesunula převahu na stranu Ústí. To začalo defenzivu Hradce hodně zlobit a Lindr mezi třemi tyčemi musel být stále na pozoru. Už v šestatřicáté minutě skončila pro Marka Krátkého premiéra v základu, protože po dohrání situace u rohového praporku si přivodil zranění kotníku a na hřišti ho musel nahradit Daniel Trubač.

Poslední minuty prvního poločasu přinesly po zajímavých situacích domácích také vzruch před brankou Ústí. Nejdříve centroval Súkenník na hlavu Schwarze, který jen o pár decimetrů minul prostor u pravé tyče. Vzápětí pak středem hřiště prokličkoval hbitě Malinský, jenž také vystřelil těsně mimo tři tyče.

Druhá polovina zápasu začala lépe pro Hradec. Protože to byl právě on, který se úvodní minuty držel povětšinu času v útočné fázi. Brankář Tvrdoň však příliš práce neměl, protože se na něho moc balónů nedostalo. Stejně tak tomu bylo i po krásné akci Trubače, který prošel do vápna z pravé strany, kde předvedl pohlednou kličku, jenomže poté vystřelil jen do boční sítě.

Hradečtí mohli vyrovnat chvíli před uplynutím hodiny hry. Po autovém vhazování Malinského se míč dostal se štěstím na Pázlera, jenž přehodil vyběhnutého brankáře Ústí. Balón už směřoval do sítě, jenomže sedmnáctou branku v sezóně našemu kanonýrovi v této chvíli pokazil obránce, který vykopl míč z brankové čáry. I nadále se hosté v koncovce snažili nacházet právě Honzu Pázlera, jemuž jediná trefa scházela k vyrovnání brankového účtu Davida Vaněčka, který výrazným podílem přispěl k postupu Votroků před dvěma lety.

Ústí se dostávalo ve druhém poločase jen k ojedinělým šancím. Za zmínění stojí určitě tvrdá střela Králíka z prostoru před pokutovým územím. Balón ale zamířil o metr vedle branky. Podobně tomu bylo po rychlé souhře po pravém křídle, kdy zakončoval Smola. Tentokrát však dobře zapracovala hradecká obrana, která míč zblokovala na rohový kop.

Dvacet minut před koncem přišla druhá obrovská šance Votroků. Malinský se z levé strany probojoval až do šestnáctky, kde balón předložil pro střídajícího Zorvana. Ten měl na koncovku dostatek času, ale jeho pumelici k pravé tyči skvěle vyrazil brankář Tvrdoň. Strážce domácí branky byl hlavní postavou i při nadcházející situaci. Trubač ze středu hřiště přistrčil na pravou stranu vápna pro Súkenníka, který také nezamířil špatně, ovšem i on si vylámal zuby na brankáři.

Tlak Hradeckých se stupňoval a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Necelá stovka hradeckých příznivců se dočkala v 73. minutě. Daniel Trubač předvedl v pokutovém území další ze svých kliček, kterou tentokrát zakončil i přesným zakončením – 1:1.

Hodně aktivní Trubač o pár minut později dostal v šestnáctce přihrávku od Zorvana a po faulu na něho se pískal pokutový kop pro Hradec. Na ten se tentokrát nevydal dosud stoprocentní exekutor Petr Mareš, protože ten přenechal místo pro Honzu Pázlera. Náš útočník zachoval klidnou hlavu, poslal balón do protipohybu brankáře a svojí, jak už určitě víte, sedmnáctou brankou v sezóně poslal Hradec Králové do vedení – 1:2.

Radost Východočechům mohl osm minut před koncem nepatrně pokazit domácí Procházka. Domácí hráč ale ve veliké příležitosti z pokutového území přestřelil hostující branku. Hradec Králové se tak s vydařenou sezónou neloučí jenom postupem do první fotbalové ligy, ale i výhrou v Ústí nad Labem, a to v poměru 2:1.

FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 1:2 (1:0)Branky: 26. Procházka – 73. Trubač, 77. Pázler (pen.). Rozhodčí: Lerch –Ratajová, Šimáček. Počet diváků: 692.

Sestavy: FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Šnirc, Peterka, Vaněk, Pícha – Barnat (89. Kubný), Králík, Miskovič (68. Veverka), Procházka (89. Křivonoska) – Výborný –Smola.
FC Hradec Králové: Lindr - Krátký (36. Trubač), Bederka, Chleboun, Plašil - Schwarz, Mareš - Súkenník, Černý (66. Zorvan), Malinský - Pázler.