Votroci rozstříleli Klokany a připsali si v Juniorské lize všechny body

21. 3. 2016   |   admin
V pondělním popoledni se v areálu Bavlna, na vzorně upravené trávě, střetli dva sousedé z druhé poloviny tabulky Juniorské ligy. Na hřišti však postavení obou týmů nebylo znát, protože z kraje utkání se hrál oboustranně svižný, kombinační fotbal, ve kterém postupem času hlavní roli převzali s chutí hrající domácí, což se promítlo také do skóre.

Do první šance se dostali již v 8. minutě domácí, když novic v juniorském týmu Roman Holeš, bratr Tomáše, svým důrazem uprostřed hřiště získal míč a vybídl trojici svých spoluhráčů (Kraják, Brokeš, Vyšehrad) k rychlému brejku. Následný centr před odkrytou branku však byl zastaven správně odmávaným ofsajdem.

Šance domácího týmu pokračovaly. V 19. minutě unikl po pravé straně aktivní Hlavsa a svým přesným centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Brokeše. Ten však nepříliš důraznou střelou nechal vyniknout hostujícího brankáře Doška. A aby nebylo na úvod střetnutí šancí málo, o minutu déle nastřelil hlavičkou břevno Bohemians s chutí hrající Jarda Hlavsa.

Gólu se domácí dočkali v 24. minutě, když si na přesný centr Krátkého naskočil zcela volný Súkenník a hlavičkou nezadržitelně skóroval, 1:0. I nadále byli svěřenci trenéra Mejtského jednoznačně lepším týmem a na hřišti hlavně dominovali Krátký, Hlavsa, Súkenník a Kraják, kteří si několikrát za svoje kombinační akce vysloužili potlesk tribuny.

Navýšit skóre mohl deset minut před přestávkou Lukáš Kraják, kterého přesnou přihrávkou na hranici malého vápna našel Roman Holeš, ale hostující Charvát jeho gólovou střelu srazil. V zahazování šancí mladý útočník pokračoval neproměněním pokutového kopu, který sudí Nenadál nařídil v 40. minutě za podražení exekutora. Tím se zřejmě potvrdilo nepsané pravidlo, že faulovaný hráč nemá pokutový kop provádět. Lukáš si však vše vynahradil v 44. minutě, když se na pravé straně prosadil přes bránící klokany a podél vyběhnutého Doška stanovil poločasový účet na 2:0.

Úvod druhého poločasu patřil opět Krajákovi, který se sice v 46. minutě gólově neprosadil, ale vše si vynahradil svým průnikem v 55. minutě, když následně našel na velkém vápně Hynka a ten přesnou přízemní střelou k tyči navýšil skóre, 3:0. Střelec Hynek se o čtyři minuty později převtělil do role nahrávače, když se se svým důrazem zbavil dotírajícího obránce Bohemians Kučery a pěkným lobem vyřadil ze hry další dva stopery hostí. Pro naběhnutého Súkenníka pak nebyl problém zakončit, 4:0.

V průběhu celého dějství byli Votroci jednoznačně lepším týmem a nebylo tomu jinak i v 73. minutě, když nejprve po pravé straně utekl výborně hrající Krátký, jehož střela na zadní tyč jen o centimetry minula branku. Vzápětí ho napodobil z druhé strany David Drozd, ale bohužel se stejným koncem.

Na rozdíl pěti branek navýšil opět Lukáš Kraják, a opět u toho byl osmnáctiletý Hynek, který převzal míč na vlastní polovině, zatáhl ho až do soupeřova vápna, kde našel zcela volného spoluhráče, pro něhož již nebylo obtížné skórovat. Herní a střelecký koncert pak pokračoval a na 6:0 zvýšil necelých deset minut před koncem efektní patičkou David Drozd.

Tímto gólem se také brankový účet uzavřel. Ten byl odrazem kvalitního výkonu mladých Votroků, kteří poprvé v jarních odvetách brali plný počet bodů.

FC Hradec Králové jun. – Bohemians Praha 1905 6:0 (2:0)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Hlavsa, Vyšehrad, Zezula, Kratochvíl – Krátký, Súkenník, Brokeš (66. David Drozd), Holeš Roman (59. Zdržálek) – Hynek (80. Pavel Drozd), Kraják
Bohemians Praha 1905 jun.: Došek – Fotr, Žaloudek, Charvát, Kučera, Habrun (71. Tokár) – Tomas (46. Kostka), Bláha (62. Kalaš), Přibyl, Grohmann – Kubec

Branky: 24., 58. Súkenník, 44., 79. Kraják, 55. Hynek, 81. David Drozd,Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Pilný, Počet diváků: 40