Votroci přerušili teplickým vítěznou sérii

5. 10. 2015   |   Redakce
Do Hradce Králové přicestoval tým Teplic, kterému se v poslední době daří jak herně, tak také výsledkově. Z posledních pěti kol žlutomodří vytěžili sto procent bodů, přičemž v posledním kole jejich formu „odskákala" pražská Dukla prohrou 0:4. Žlutomodrým však série na Bavlně skončila.

I z těchto důvodů vstoupili Votroci do utkání koncentrovaní a na jejich výkonu to bylo znát. Přesto měli první příležitost hosté z Teplic, ale Jiří Lindr v hradecké svatyni vše ve třetí minutě vyřešil a uchoval čisté konto. Změna skóre tak mohla přijít na druhé straně, když již v patnácté minutě se na levé straně uvolnil Javůrek, jeho centr jen s námahou teplická obrana odvrátila za hranici pokutového území, kam si naběhl domácí Sluka a pohotovou střelou k tyči nedal hostujícímu Lipšovi šanci, 1:0.

Úvodní branka jakoby domácí uspokojila, a po zbytek prvního poločasu přenechali iniciativu hostím. Jim se však dařilo pronikat pouze k vápnu, kde jistil hradeckou defenzívu Marek Plašil. Výjimkou tak byla pouze 35. minuta a průnik Marka Strady po levé straně. Jeho následný prudký centr však hostující Výborný poslal hodně vysoko nad Lindrovu branku.

Když už se zdálo, že se v prvním dějství nic význačného nestane, minutu před hvizdem se na hranici teplického vápna zmocnil míče domácí Hable a svým důrazem se dostal až k zakončení. K jeho smůle však trefil pouze břevno nad již překonaným brankářem hostí.

V úvodu druhého dějství měl slibnou příležitost Filip Zorvan, který se dostal do úniku, ovšem v poslední okamžik ho dostihla teplická obrana a ve střelbě mu zamezila. Hradečtí v těchto momentech zápasu hrozili spíše z brejku. Oživení do hry přinesl střídající sedmnáctiletý Dominik Breda. Jeho centry doslova vybízely ke zteči, ovšem jeho spoluhráči se ne a ne před teplickou brankou prosadit. Jednu takovou nezužitkoval David Drozd, jehož střela z hranice vápna jen o centimetry minul teplickou branku. O pět minut později ho z hranice malého vápna napodobil také Filip Zorvan.

Tepličtí se v druhé půlce již tolik neprosazovali. Za zmínku stojí snad jen střela Michala Bílka, která však mířila nad Lindrovu branku. Naopak Votroci ještě v závěru zápasu upravili skóre na 2:0, když se po samostatném průniku ve velkém vápně prosadil střídající Dominik Zdržálek. Votroci tak svému soupeři překazili pětikolovou sérii, ve které nepoznali hořkost porážky. Zažili ji až ve městě pod Bílou věží.

FC Hradec Králové jun. – FK Teplice jun. 2:0 (1:0)

Branky: 15. Sluka, 89. Zdržálek. ŽK: Kodeš. Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Trešlová. Počet diváků: 115.

Sestavy:

FC Hradec Králové jun.: Lindr – Zezula, Drozd P., Plašil, Drozd D. – Hable, Zorvan (80. Zdržálek), Sluka (60. Breda), Vyšehrad (83. Šejvl, 90. Fenz), Javůrek – Kraják (89. Chocholatý)

FK Teplice jun.: Lipš – Svoboda, Kodeš, Richter M., Krátký – Česlák (69. Procházka M.), Bílek – Richter D., Procházka D. (80. Softič), Strada – Výborný.