Votroci přehráli Prešov na penalty a získali na turnaji třetí místo

25. 6. 2016   |   Redakce
V prvním utkání na turnaji O Pohár starosty města Benátek nad Jizerou sehráli fotbalisté Hradce Králové vyrovnaný souboj s Teplicemi. Ani jednomu z týmů se však branku vstřelit nepodařilo, tak na řadu přišly pokutové kopy. Postup Teplic do finále určila až osmá série. V souboji o třetí místo šel Hradec do vedení, branku zařídil Pázler. Avšak Prešov dokázal vyrovnat, a proto se opět muselo rozhodnout v pokutových kopech. Tentokrát Votroci prokázali lepší odlnost a vyhráli v poměru 3:2. Celý turnaj nakonec vyhráli fotbalisté Teplic, když ve finále uhráli s Mladou Boleslaví bezbrankovou remízu a následně zvládli lépe penaltový rozstřel.

1. semifinále: FK Mladá Boleslav – 1. FC Tatran Prešov 5:0

2. semifinále:FC Hradec Králové – FK Teplice 0:0 na penalty 5:6

O třetí místo:FC Hradec Králové - 1. FC Tatran Prešov 0:0 na penalty 3:2
Finále: FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:0 na penalty 4:3

O třetí místo: FC Hradec Králové - 1. FC Tatran Prešov 0:0 na penalty 3:2

V souboji o třetí místo se Votroci utkali s týmem 1. FC Tatran Prešov, tedy nováčkem první slovenské ligy. Hradec byl od prvních minut aktivnější, napadal a podnikal nebezpečné úniky. Velkou šanci na úvodní branku měl ve 12. minutě Shejbal, ale míč nasměrovat mezi tři tyče nedovedl. Ovšem o pár minut později se již hradečtí mohli radovat, když samostatný únik zakončil s přehledem Honza Pázler, 1:0.

První poločas musel být o několik minut ukončen dříve, jelikož nad stadionem se prohnala bouře doprovázená silným deštěm. Počasí ovlivnilo i hru ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy na podmáčeném trávníku hráli oba týmy hodně opatrně. V 63. minutě nařídil sudí Pechanec pokutový kop pro Tatran, k exekuci se postavil Patrik Jacko. Ten však nejen že netrefil brankové zařízení, ale míč poslal daleko za hranice fotbalového areálu. V 70. minutě se po rychlém brejku dočkal slovenský celek vyrovnání, ve velkém závaru před Radimem Ottmarem se nejlépe orientoval Tubonemi a dostal míč za brankovou čáru, 1:1.

Po zákroku Petra Mareše nařídil rozhodčí Pechanec druhý pokutový kop i v 86. minutě, ale exekutor Tubonemi napálil pouze břevno. V samotném závěru se Prešov hnal za vyrovnáním a byl mnohem aktivnější. Hra Votroků vypadala v tuto chvíli hodně chaoticky. Nicméně dalšího gólu se už fanoušci nedočkali, a proto i ve druhém střetnutí musel o vítězi rozhodnout penaltový rozstřel. V něm byli svěřenci koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela už suverénní a mohli si tak připsat zisk třetího místa. Brankářem turnaje byl navíc vyhlášen Radim Ottmar.

Penalty: 1. série – Dzurík neproměnil, Janoušek neproměnil. 2. série – Jacko proměnil, Zorvan proměnil. 3. série – Bujňák proměnil, Mareš proměnil. 4. série – Tubonemi neproměnil, Mudra proměnil. 5. série – Macko neproměnil.

„Prvních šedesát minut bylo kvalitních, hráli jsme aktivně, vytvářeli si šance. Pak už to z naší strany byla spíš anarchie a nemělo to žádné odpovídající parametry," uvedl k utkání s Prešovem kouč Bohuslav Pilný.

Branky: 70. Tubonemi – 19. Pázler. Rozhodčí: Pechanec – Černý, Flimmel. ŽK: 1:1.
Sestavy: 1. FC Tatran Prešov: I. pol.: Holec – Bujňák, Jacko P., Cicman, Dzurík, Katona, Pellet, Sukisa, Micherda, Hruška, Luberda. II. poločas: Holec – Jacko P., Jacko D., Hirka, Macko, Kraľovič, Straka, Tubonemi, Bartek, Bujňák,
FC Hradec Králové: Ottmar – Nosek, Zorvan, P. Černý, Novák, Janoušek, Shejbal, Mareš, Pázler, Bederka, Mudra.