Votroci postoupili do osmifinále MOL CUP po vítězství nad Vlašimí

20. 9. 2016   |   Redakce

V rámci 3. kola poháru MOL CUP Votroci sehráli utkání s druholigovým celkem FC Sellier&Bellot Vlašim. Trenéři Pilný a Frimmel opět využili hráče širšího kádru, a tak ke své premiéře v černobílém dresu mohl na zelený pažit vyběhnout také Roman Polom.

Ještě než se přítomní diváci stačili usadit na svá místa, měnil se stav na světelné tabuli ve prospěch Votroků. Gólové situaci však ještě předcházela slibná šance Trubače, kterou ovšem stačila domácí obrana odvrátit na roh. Z něho se již dorážkou prosadil hostující Mudra, který tak v prvních vteřinách zápasu poslal FC Hradec Králové do vedení, 0:1.

Po úvodní brance převzal hostující tým iniciativu a stále ohrožoval Le Gianga ve vlašimské brance. Z toho také v desáté minutě rezultovala velmi dobrá příležitost Libora Žondry, který napadal hostující rozehrávku, dostal se k míči, ale jeho střelu tentokrát domácí gólman zlikvidoval. Územní převaha prvoligového týmu trvala do 25. minuty. Poté se osmělili také domácí a čím dál častěji se dostávali na dostřel Lindrovy branky. Jenže víc jak standardní situace v podobě rohů z převahy nevytěžili.

V druhé pětačtyřicetiminutovce vidělo tři sta přítomných fanoušků fotbalu vyrovnanou hru s minimem šancí na obou stranách. Hra se sice přelévala od vápna k vápnu, ovšem ani jeden z týmů se k zakončení nedostal. A tak zřejmě největší šanci prvních dvaceti minut druhého dějství viděli diváci v podobě trestného kopu domácích z hranice vápna, kterou však Kavka pálil vysoko nad Lindrovu branku.

Ovšem tentýž hráč byl čtvrthodiny před koncem utkání u největší šance domácích v celém utkání, když se k němu dostal na hranici malého vápna propadlý míč. Jenže vytáhlý hráč nedokázal trefit úplně odkrytou branku hradeckého týmu a míč skončil v zámezí. A když gólman Lindr zlikvidoval průnik a následnou střelu Nečase, odjeli Votroci z Vlašimi sice s hubeným vítězstvím 1:0, ale s postupem do dalšího kola MOL CUP.

FC Sellier&Bellot Vlašim – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

FC Sellier&Bellot Vlašim: Lé Giang – Breda, Kavka, Jícha, Vondra – Reiter (60. Janda), Hašek, Piško, Frizoni –Liener (81. Vyhnal), Kučera (52. Nečas)

FC Hradec Králové: Lindr – Krátký, Nosek, Polom, Mudra (46. Malinský) – Schwarz, Vobejda – Milan Černý (71. Martan), Zorvan, Trubač (76. Pázler) – Žondra

Branka: 2. Mudra, ŽK: Piško - Vobejda, Zorvan, Rozhodčí: Dresler – Caletka, Vysloužil, Počet diváků: 335