Votroci porazili na závěr podzimu Mladou Boleslav 4:0

19. 11. 2012   |   Redakce
Juniorka dnes přivítala v krásném odpoledni ambiciózní tým FK Mladá Boleslav.Ten byl alespoň v prvním poločase vyrovnaným soupeřem.V druhém ho však do kolen poslal svým hattrickem Radek Voltr.

FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)

Utkání začalo z obou stran opatrně. Ani jedno mužstvo nechtělo chybovat, a tak na první vážnější situaci si museli domácí příznivci počkat až do 20. minuty. U levé postranní čáry vybojoval míč Bodlák, posunul Ptáčkovi a ten ideálně našel na hranici vápna Kopáče, který nechytatelnou „bombou do šibenice“ nedal hostujícímu Hankicovi sebemenší šanci, 1:0. Další velká šance přišla o deset minut později, když od postranní čáry centroval Ptáček a dezorientovaný stoper hostí Šťastný, před dotírajícím Zecem, odkopl míč na tyč vlastní branky. V 34. minutě se do obrovské šance dostali i hosté. Po zaváhání domácí obrany se na Lindra řítil sám Horák, který přistrčil zcela nekrytému Mehanovičovi. Ten zakončoval do opuštěné branky, ale jeho prudká střela nejdříve skončila na jedné, a vzápětí na druhé tyčce domácí branky od které se odrazila zpět.do pole.

Hned počátkem druhého poločasu měl velkou šanci domácí Shejbal, ale jeho střela jen těsně minula Hankicovu „vzdálenější“ tyč. I nadále měli domácí výraznou převahu. V 66. se uvolnil Matěj Ptáček, kolmicí vybídl Voltra a jeho prudká střela těsně minula pravou spojnici mladoboleslavské svatyně. To, co se nepodařilo po půlhodině hry, napravili Votroci v 78., Ptáček vyslal do brejku Schejbala, ten našel před brankou hostí ideálně Voltra, pro kterého již nebylo problém „zasunout“ do prázdné brány, 2:0. Radek Voltr se prosadil i v 83., kdy po samostatné akci upravil na 3:0. Svůj hattrick Radek dokončil dvě minuty před koncem, kdy proměnil pokutový kop za faul na pronikajícího Hofmana.

V dnešním utkání byli Votroci lepším týmem a ziskem třech bodů si upevnili třetí místo podzimní tabulky.

FC Hradec Králové: Lindr – Doležal, Krčál, Hock, Bodlák – Klazar (56. Furik), Kopáč (85. Krolop), Schwarz (25. Shejbal), Ptáček (78. Novák) – Zec (60. Hofman) – Voltr
FK Mladá Boleslav: Hankic – Šimek (81. Geissler), Šťastný, Zbrožek, Tvrdý – Honc, Lancz, Hošťálek, Mehanovic (67. Frydrych) – Horák, Rozsípal

Branky: Kopáč, Voltr 3, Rozhodčí: Pilný – Arnošt, Tryzna, Počet diváků 237, ŽK: Hošťálek