Votroci porazili Táborsko vysoko 4:0

31. 3. 2014   |   Redakce
29. kolo Juniorské ligy proti sobě svedlo dva týmy, jejichž „áčka“ usilují o první místo ve FNL. V juniorské soutěži však oba týmy dělilo sedm míst a patnáct bodů. Po dnešním kole se rozdíl zvětšil o body tři, když si Votroci se svým soupeřem poradili 4:0.

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím a hostující tým držel nad vodou pouze zkušený brankář Václav Winter, který zlikvidoval hlavičku Pavla Dvořáka a také dorážku Jiřího Bláhy. Po tvrdé střele Haliloviče se břevno táborské branky musí třást ještě dnes.

Střelecky se domácí tým, který byl posilněn hned šesti hráči „áčka“, poprvé prosadil po půlhodině hry. Na prudký centr Haliloviče z levé strany si naběhl rychlonohý Bláha a Winter se po míči stačil jen otočit, 1:0. Čtyři minuty na to Pavel Dvořák zachytil rozehrávku hostujícího Turka na hranici velkého vápna a technickou střelou k tyči hostujícímu gólmanovi nedal šanci, 2:0.

Úvod druhého poločasu byl vyrovnanější a hra se spíše odehrávala ve středu hřiště. Votroci se tak gólově prosadili až po půlhodině hry se, když si Jarda Zelený naběhl na přízemní centr Bláhy, v pokutovém území si „pohrál“ s třemi protihráči, včetně gólmana Wintra, a ranou do otevřené branky zvýšil na 3:0.

Za deset minut byl rozdíl skóre čtyřbrankový. Halilovič ideálně za obranu vyslal Plašila, který v zakončení trefil pouze tyč a odražený míč do táborské sítě pohotově vrátil dobíhající Jukl, 4:0.

Závěr utkání se opět proměnil v exhibici Votroků. Chybělo jen kousek, aby Jirka Poděbradský proměnil centr Haliloviče. Také technická střela Jukla volala po proměnění, ale veterán mezi tyčemi Václav Winter jeho pokus vyškrábl na roh.

Dnes byla patrná výrazná převaha na straně domácího celku, který si poměrně v pohodě „dokráčel“ pro výrazné vítězství.

FC Hradec Králové jun. – FC MAS Táborsko jun. 4:0 (2:0)

FC Hradec Králové: Lindr – Poděbradský, Plašil, Krčál, Kratochvíl – Bláha (83. Langr Filip), Kopřiva (59. Soukup), Halilovič (89. Zezula), Vobejda, Zelený (74. Týfa) – Dvořák (59. Jukl)

FC MAS Táborsko – Winter – Hergesell, Turek, Neužil, Chirinciuc – Cihlář, Kukučka (74. Bosnyak), Kluzák, Nešický – Traore, Čivič (78. Mariotti)

Branky: 30. Bláha, 34. Dvořák, 63. Zelený, 73. Jukl, ŽK: Zelený, Počet diváků 181

Duel byl dodatečně kontumován za velký počet starších hráčů na hřišti.