Votroci porazili Táborsko 3:1

8. 9. 2014   |   Redakce
Podle očekávání si domácí Votroci poradili s hostujícím Táborskem. K plnému bodovému zisku zavelel Matěj Káva svými dvěma góly a třetí přidal Marek Langr. V samém závěru snížil hostující Stuchlík.

První gólový zápis Matěje Kávy přišel hned v 11. minutě, když se nejprve z levé strany pěkně uvolnil Pago, vystřelil a jeho střelu brankář hostí jen reflexivně vyrazil k volnému Kratochvílovi. Jeho „volej“ mířící na branku ještě tečoval Káva, který v utkání vstřelil svůj první gól, 1:0. Po vstřelené brance se hra vyrovnala a oba týmy předváděly spíše boj, než fotbalovou podívanou. Šance domácího Kávy, Týfy nebo Vobejdy zůstaly nevyužity, a tak se do poločasové přestávky šlo s jednobrankovým vedením. To hned po změně stran navýšil opět Káva, který si naběhl na precizně zahraný rohový kop Týfy a hlavou ideálně trefil, 2:0.

Po hodině hry se do utkání zapojil Marek Langr, který se po svém nepříjemném zranění postupně vrací na zelený pažit. Hned po minutě svého pobytu na hrací ploše našel dobře postaveného Týfu na hranici velkého vápna, ale ten v ideálním postavení pouze trefil vyběhnutého Bébra.

Erik Týfa byl v utkání při chuti. Pět minut před závěrečným hvizdem viděl vyběhnutého hostujícího brankáře a snažil se ho přelobovat. Jeho střela však skončila těsně vedle pravé tyče. Na rozdíl třech branek zvyšoval navrátilec Langr, který si naběhl na kolmici Hlavsy a vyběhnutého Bébra po zemi prostřelil, 3:0. V samotném závěru hostující Stuchlík pouze snížil a stanovil tak konečný výsledek na 3:1.

FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 3:1 (1:0)
Branky: 11., 47. Káva, 86. Langr - 89. Stuchlík. Rozhodčí: Mrkáček – Kříž, Ginzel, ŽK: Drozd Pavel - Stuchlík, Počet diváků: 110

Sestavy:

FC Hradec Králové: Jehlička – Drozd David, Vyšehrad, Zezula, Kratochvíl – Týfa (87. Vágner), Vobejda, Drozd Pavel, Pago (39. Hlavsa) – Káva, Heger (61. Langr)

FC MAS Táborsko: Bébr – Jaroš, Bareš, Sazma, Chirincicus – Nuhlíček (77. Hladík), Svoboda (74. Svojše), Bouška, Svatek – Knotek, Stuchlík.