Votroci porazili Jihlavu 2:1, dvě branky zaznamenal Libor Žondra

9. 7. 2016   |   Redakce
Další přátelské utkání dopadlo lépe pro fotbalisty Hradce Králové, kteří zaslouženě porazili své soky z Vysočiny v poměru 2:1. Hned dvakrát se radovala ze vstřelené branky nová akvizice Votroků Libor Žondra. Za Jihlavu snížil ve druhém poločase Vaculík.

S Jihlavou nastoupila druhá parta týmu, která měla ve středečním duelu proti Žižkovu volno. Střídání proběhlo tradičně na postu gólmana, kdy po poločase se Jirka Lindr vyměnil s Radimem Ottmarem, a do hry zasáhl rovněž Lukáš Kraják. První střelu na bránu si připsali už ve 3. minutě hosté, když z voleje pálil nebezpečně Ikaunieks. Jirka Lindr míč s vypětím všech sil vytěsnil. Poté mohli jít do vedení Votroci, kdy se po přihráce agilního Daniela Trubače ocitl zcela sám před brankou Jihlavy Libor Žondra, ale vystřelil pouze nad. I další akce Hradce měla gólové parametry. Holeš pronikl do vápna, našel Malinského a ten v dobré pozici už bohužel zakončit nestačil.

Ve 37. minutě zahrozila i Vysočina, zakončit se pokusil Batioja, ale obětavým zákrokem se do střely položil Pavel Černý a míč odehrál do bezpečí. O pět minut později se již diváci v Opatovicích nad Labem dočkali úvodní branky. Aktivní Tomáš Holeš nacentroval na brankáře Rakovana, ten však lehký pokus vyrazil přímo na kopačky Libora Žondry a pro novou akvizici Votroků již nebyl problém rozvlnit síť, 1:0. Hradečtí vstoupili dobře i do druhé půle, kdy byli na hřišti tím lepším týmem. Z toho vyplynula i druhá branka dnešního duelu a opět se prosadil útočník Libor Žondra. Tentokrát využil zaváhání jihlavské obrany a střelou zpoza obránce propálil vše, co mu stálo v cestě, 2:0. Soupeř z Vysočiny do druhé pětačtyřicetiminutovky hodně proměnil sestavu, což se s přibývajícím časem začalo více projevovat.

V 73. minutě se Jihlava přeci jen dočkala snížení a byla to trochu nešťastná chvíle pro hradeckou defenzivu. Centrovaný míč díky silnému větru zaplaval a Radim Ottmar nestačil zareagovat. Lukáš Vaculík už jen dovezl kulatý nesmysl do opuštěné branky, 2:1. V samotném závěru se Jihlava snažila o vyrovnání, ovšem Votroci perfektně využívali jejich okénka v zadních řadách a ke třetímu gólu nebylo rozhodně daleko. Zajímavě centroval na zadní tyč například Mudra, ale Malinský netrefil. Také střídající Kraják postupoval na pravé straně sám proti Hanušovi, brankář Jihlavy včas vyběhl a možnost zneškodnil.

Jelikož se ani na jedné straně nedokázalo žádné z mužstev brankově prosadit, tak stav utkání se již neměnil. „Konečný výsledek 2:1 nás těší, i když samozřejmě v přípravě to úplná priorita není. Chtěli jsme opět rozložit zátěž, aby všichni hráči odehráli devadesát minut. To se nám povedlo a výsledky začneme více řešit až nyní na herním soustředění v Polsku," uvedl k vítěznému utkání kouč Milan Frimmel. Hráče nyní čeká již zmiňovaný přesun do Polska, kde v průběhu příštího týdne sehrají hned tři přátelské zápasy.

FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)

Branky: 42. a 53. Žondra – 73. Vaculík. Rozhodčí: Nenadál – Melichar, Haleš. ŽK: 55. Žondra. Počet diváků: 210.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Schwarz (69. Kraják), Černý – Trubač, Zorvan, Malinský – Žondra.

FC Vysočina Jihlava: 1. poločas: Rakovan – Blaič, Hronek, Kryštůfek, Urdinov, Zoubele, Šulek, Fulnek, Ikaunieks, Rosa, Batioja.

2. poločas: Hanuš – Urblík, Harba, Štěpánek, Vaculík, Záviška, Šamánek, Novotný, Krejčí, Hronek (68. Batioja), Šulek.