Votroci pokračují ve vítězné vlně, Opava poražena gólem Vlkanovy

23. 4. 2016   |   Redakce
Fotbalisté Hradce Králové pokračují nadále ve skvělé formě, když dalším poraženým se stala Opava. O výhře rozhodla již čtvrtá minuta, to se trefil Adam Vlkanova. Hradečtí tak dokázali navýšit průběžné vedení v tabulce Fotbalové národní ligy.

Dvaačtyřicáté vzájemné měření sil mezi Votroky a Slezským FC Opava mělo pro Hradec Králové nezvyklý termín, sobotu jedenáct dopoledne. V utkání navíc chyběl kapitán týmu Pavel Krmaš, který si odpykával trest za žluté karty. Jeho pásku převzal Tomáš Holeš a místo na hřišti zastoupil Jakub Chleboun. Oproti zápasu v Pardubicích zůstal na lavičce také Filip Zorvan a na místo ofenzivního záložníka naskočil Daniel Trubač.

Hned první šance zápasu přinesla radost do hradeckých srdcí. Dan Trubač na pravé straně pěkně posunul na Vlkanovu, ten si doběhl s míčem až do vápna, a i když si brankář Vašek na střelu sáhl, gólu zabránit nedokázal – 1:0! To byl pro hradecké fotbalisty začátek jak z říše snů! Hosty inkasovaná branka nikterak nerozhodila a o chvíli později nepříjemně zahrozil střelou Jursa, ale gólman Ottmar jeho střelu s přehledem kryl.

Velmi aktivní bylo v úvodu především duo Trubač, Vlkanova, které dobře kombinovalo a vpředu působícího Pázlera zásobovalo počtem přihrávek. Jednu z nich obrana Opavy jen těsně zblokovala a v poslední chvíli přerušila slibně se rozvíjející akci domácího týmu. Hosté ze Slezska se v prvním poločase snažili kombinovat na hradecké útočné polovině, avšak obrana Votroků byla stabilní a nepropustná.

Zajímavou možnost měl agilní Trubač v 18. minutě, kdy zkoušel štěstí při ráně z 25 metrů, ta však k hradecké smůle do černého nemířila. Tomáš Holeš pak prudce centroval z boku do vápna, míč se však od Schwarze odrazil jen nad opavskou bránu. Ve 28. minutě z otočky střílel těsně vedle brány Ottmara opavský kapitán Pospěch.

Hradec poté mohl jít do brejku tři proti jednomu, gravitace však byla proti a smolně zradila Tomáše Malinského. Zkušený Pospěch byl vidět i o chvíli později, když připravil balon pro Přichystala, který zpoza vápna jedovatě pálil k tyči. Radim Ottmar musel předvést výborný zákrok, aby střelu vytáhl na roh. V závěru prvního poločasu mohli vedení navýšit přeci jen svěřenci trenérů Frimmela a Pilného, když po centru Schwarze střílel Pázler, bohužel mimo tři tyče. Vzápětí kontroval na druhé straně v dobré pozici Žídek, jeho kopačka ale míč o kousek netrefila.Hráči Opavy vstoupili do druhé pětačtyřicetiminutovky velmi aktivně a skvělý Radim Otttmar měl najednou plné ruce práce. Hradecký brankář nejdříve musel prokázat pozornost a šikovnost, když se Mozol pokoušel zakroutit roh přímo pod břevno. Hned poté pálil Hrabina v nepřehledné situaci jen těsně vedle jeho svatyně. Ani pak si nemohl strážce hradecké brány oddychnout, míč se totiž dostal k Přichystalovi na úroveň penalty, ze které následně také vypálil, ale Ottmar míč dokázal výborně vyrazit na roh a podržet tak svůj tým.Hradečtí spoléhali především na rychlé protiútoky a několikrát mohli využít pootevřených vrátek v obraně Slezanů. Jako třeba Tomáš Malinský a jeho dělovka z hranice vápna. O pár minut později a opět to byl záložník Malinský, který byl blízko zápisu do statistik utkání. Z patnácti metrů minul tyč zhruba o metr. V následujících minutách byli v držení míče spíše hosté, obrana domácích však hrála zodpovědně a Opava se dostávala spíše k pokusům z dálky.

Dobrou příležitost rozhodnout měl po odraženém balonu Tomáš Holeš, kulatý nesmysl ovšem zamířil mimo. Třetí velká šance Votroků a znovu u toho byl Tomáš Malinský. Ten se rozhodl pro střelu místo přihrávky a gólman Vašek si s ní dokázal poradit. V samotném závěru sobotního střetnutí ještě za protesty obdržel červenou kartu gólman Vašek a hosté dohrávali o deseti mužích v poli. Nicméně na konečném stavu se již nic nezměnilo a Hradec Králové si tak připisuje další nesmírně důležité tři body.

Bezprostředně po utkání hodnotil utkání brankář Radim Ottmar následovně: „Dnes to bylo hodně těžké, z naší strany to nebylo takové. Opava hrála velmi dobře a o to je ta výhra cennější. Už nemůžeme ztrácet, musíme mít v závěru soutěže dostatečný náskok."
FC Hradec Králové – Slezský FC Opava 1:0 (1:0)

Branka: 4. Vlkanova. ŽK: 5. Chleboun, 87. Vlkanova – 72. Jursa. ČK: 90+1. Vašek. Rozhodčí: Příhoda – Fišer, Myška. Počet diváků: 1023.Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Nosek, Mareš – Janoušek (82. Bederka), Schwarz (65. Krátký) – Malinský, Trubač (58. Zorvan), Vlkanova – Pázler.

Slezský FC Opava: Vašek (90. Květoň) – Simerský, Pospěch, Žídek, Grussmann, Jursa, Hrabina, Přichystal, Jurečka (63. Kuzmanovič), Mrázek (80. Schaffartzik), Mozol.