Votroci nestačili na Jihočechy a prohráli o dvě branky

27. 3. 2016   |   admin
Fotbalistům českobudějovického Dynama skončila ve čtvrtek karanténní opatření, a tak se všechna mužstva mohla vrátit k zápasovému režimu. Juniorka Dynama se teprve podruhé na jaře představila na svém stadionu, soupeřem jí byl stejně starý výběr Hradce Králové. Jihočeši byli v utkání mužstev ze spodních pater tabulky přeci jen úspěšnější a po dvou brankách Paseckého a jedné trefě Kaduly brali všechny tři body za vítězství 3:1.

SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 3:1 (2:1)

SK Dynamo Č. Budějovice: Coufal – Vít, Havel, Hric, Vaněk – Hrachovec, Švantner, Kadula, Řezáč, Bálek (86. Kadlec) – Pasecký (86. Křiváček).
FC Hradec Králové: Ikizgül – Kratochvíl, Drozd D., Dědeček, Zbudil (79. Jeníček), Zdržálek (69. Šejvl), Drozd P., Fenz (36. Dostál) , Vyšehrad, Hlavsa, Zezula.

Branky: 31. a 46. Pasecký, 10. Kadula – 45+1. Zdržálek. Rozhodčí: Černý – Urban, Melichar. Diváci: 100.

Doplněni o několik hráčů A-týmu začali fotbalisté juniorky Dynama proti Hradci Králové aktivně, přesto si první velkou šanci zápasu připsali hosté, když se ke gólové střele po spolupráci s Fenzem dostal Jaroslav Hlavsa - gólman Dynama Lukáš Coufal proti jeho střele z úhlu výtečně zasáhl a míč vytěsnil nad břevno. To na druhé straně se hned v 10. minutě hry povedenou ranou z hranice vápna prosadil Jindřich Kadula a Dynamo vedlo 1:0.

Budějovickým fotbalistům vstřelená branka očividně pomohla a v dalším průběhu zápasu byli lepším týmem. Hosté se dlouhé minuty pouze bránili a velké problémy měli především s budějovickou levou stranou, kde se v ofenzivě dařilo Vaňkovi a Bálkovi. Oba dva svými centry do vápna nacházeli nejčastěji Petra Paseckého, toho ale v 26. minutě ještě výborným zákrokem vychytal brankář Ikizgül. Po další podobné akci ale přeci jen inkasoval a byl to právě Petr Pasecký, který zvýšil na 2:0 pro Dynamo.

Jihočeši zápas kontrolovali, přesto si ale odchod do kabin sami zkomplikovali, když v nastaveném čase prvního poločasu prošel středem hřiště přes tři hráče Dominik Zdržálek, který následně snížil na 1:2 z pohledu hostujícího celku.

Zpět do pohody se Jihočeši ale vrátili prakticky okamžitě po nástupu do druhé půle. Po rychlé akci vysunul Kadula rozběhnutého Petra Paseckého, který ránou podél brankáře vrátil Dynamu dvoubrankové vedení. V dalším průběhu druhého poločasu se sice častěji hrálo na polovině budějovického celku, avšak hosté se do šancí prakticky nedostávali, a když se po další gólové přihrávce od Kaduly neprosadil v poslední minutě hry Patrik Švantner, skončilo utkání výhrou domácího celku 3:1.