Votroci na pražskou Slavii nestačili a prohráli o tři branky

15. 10. 2016   |   Redakce

Oproti poslednímu utkání v Plzni se do základní sestavy vrátil Tomáš Malinský a také Roman Polom. Do sobotního duelu lépe vstoupila Slavia, když šla do vedení zásluhou Škody. V závěru prvního poločasu nevyužil Hradec několik slibných možností na vyrovnání. Ve druhé půli se prosazovali opět jen hosté, gól zaznamenal Zmrhal a také Barák.

Od prvních minut byli hosté z Prahy častěji u míče a aktivně ohrožovali branku Radima Ottmara. První větší možnost přišla po centru reprezentanta Zmrhala, hlavička Mingazova mířila jen těsně nad. V 9. minutě zahrozil Bořil, ale Jakub Chleboun zkušeně srazil míč na rohový kop. Velmi nebezpečná byla situace i po pasu aktivního Baráka, ale Hušbauer v ideální pozici vysoko přestřelil.

První šance Votroků byla k vidění po standardní situaci, kdy Holeš trkl balon těsně vedle levé tyče. Ve 23. minutě se vedení ujala pražská Slavia a nutno podotknout, že branka to byla velmi laciná. Kuba Chleboun chtěl dát malou domů, ale kulatý nesmysl netrefil dobře a dotírající Škoda přeloboval brankáře Radima Ottmara, 0:1.

Slavia byla při chuti a druhá trefa visela v této doslova na vlásku. Střelec úvodní branky Milan Škoda našel vybídl úplně volného Baráka, před kterým se otevřela zcela prázdná brána. Jeho střelu však v poslední možné chvíli, na brankové čáře vykopl Chleboun! Poté se do hry více dostal i Hradec Králové a hned z toho přišlo několik zajímavých šancí. Vedle tyčky pálil například Žondra, hodně slušná byla i střela Jirky Janouška, ale Pavlenka byl pozorný. Závěr první půle patřil jasně svěřencům koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela.

Jak první poločas skončil, tak druhá pětačtyřicetiminutovka začala. Do hry naskočil Honza Pázler a hned vybídl ke krásné pumelici Tomáše Malinského, jenž střílel z první. Jiří Pavlenka ukázal pohotový zákrok a hbitě zasáhl. Paradoxně mohlo udeřit na straně druhé. Škoda centroval na zadní tyč, kde byl Frydrych a vyslal povedenou střelu. Radim Ottmar však vytasil famózní zákrok a s pomocí tyče udržel nadějný výsledek.

Hradečtí se nevzdávali a strážce hostující svatyně měl znovu plné ruce práce. Tentokrát se pokusil o vyrovnání zpoza vápna Adam Vlkanova, Pavlenka vytáhl míč na rohový kop. Z něho se již zakončit Votrokům nepodařilo. V 72. minutě slavistický Hušbauer vybídl na malém vápně Zmrhala, jenž s přehledem rozvlnil domácí síť, 0:2. O tři minuty později zavládl na zaplněných tribunách stadionu v Malšovicích ještě větší smutek. Švento posunul na levém křídle na Baráka, jenž prudkou střelou zajistil třetí gól sešívaných, 0:3. I přes velkou závěrečnou gólovku v podání Zmrhala, který pálil prudce k tyči, se stal stav 0:3 také tím konečným.

FC Hradec Králové – SK Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 23. Škoda, 72. Zmrhal, 75. Barák. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Wilczek. ŽK: 10. Schwarz, 83. Holeš – 70. Ngadjui, 10. Schwarz. Počet diváků: 4 500 (vyprodáno).

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Mudra – Janoušek, Schwarz (46. Pázler) – Martan (87. M. Černý), Vlkanova (69. Trubač), Malinský – Žondra.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Bílek, Deli, Bořil – Ngadjui – Mingazov (59. Švento), Hušbauer, Barák (84. Ščuk), Zmrhal – Škoda (77. Mešanović).