Votroci na Slavii nestačili a prohráli 0:3

3. 11. 2014   |   Redakce
Do zápasu s pražskou Slavii nastoupily v černobílém dresu dvě nově zkoušené akvizice ze Srbska. Djurovič a Radojev do zápasu naskočili od první minuty a odehrály hodinu, respektive osmdesát minut utkání.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a hra se odvíjela od vápna k vápnu. První vzrušení přišlo ve dvacáté páté minutě, když se z ničeho nic objevil sám před Jehličkou nikým nekrytý Diop. Jeho 100% šanci mu domácí brankář vychytal. Po chvilce měli hosté opět šanci. Z hranice velkého vápna napřáhl Mysliveček a Jehlička byl opět na svém místě.

Domácí se do šancí dostávali velice sporadicky a veškerá jejich ofenzivní snaha končila na hranici slavistického vápna. Ta měla v závěru poločasu ještě dvě šance, ale střela nové posily sešívaných Kenia skončila těsně nad a Diop na centr Gecova nedosáhl, respektive mu slibnou příležitost včasným odkopem zmařil David Drozd.

Hned v úvodu druhého dějství prověřil slavistického brankáře Matěj Káva, ovšem gólově naopak zahřmělo na druhé straně. Po zaváhání domácí obrany se k míči dostal střídající Kuchta, zboku obešel vyběhnutého Jehličku a míč posadil přesně do pravé šibenice, 0:1. Na druhý brankový zápis nečekali hosté ani tři minuty. Na centr Myslivečka z pravé strany si naběhl Dostál a hlavičkou zvýšil vedení svého týmu na 0:2.

Po dvou obdržených brankách se hra opět vyrovnala a Votroci se několikrát dostali na dostřel Řehákovy branky. Jenže příležitosti Davida Drozda a Kávy zůstaly nevyužity. Naopak, gólově se opět prosadili hosté. Pět minut před koncem zápasu poslal stoper hostí Lukáš Fialka kolmicí za obranu Dame Diopa. Ten si kličkou poradil s vyběhnutým Jehličkou a stanovil konečné skóre zápasu na 0:3.

Votroci i v dalším domácím utkání tahali za kratší provaz, gól nevstřelili a Slavia si tak po zásluze z Orlické kotliny odvezla všechny body.

FC Hradec Králové jun. – SK Slavia Praha jun. 0:3 (0:0)

FC Hradec Králové jun.: Jehlička – Drozd David, Vyšehrad, Drozd Pavel, Kratochvíl – Djurovič (62. Habrman), Radojev (82. Vágner), Zorvan, Kopřiva, Heger (67. Langr) – Káva

SK Slavia Praha jun.: Řehák – Mikula, Pelikán, Fialka, Dostál – Peterka (67. Moglich), Gecov, Salašovič (46. Kuchta), Mysliveček – Kenia, Diop

Branky: 55. Kuchta, 58. Dostál, 84. Diop, Rozhodčí: Váňa – Hock, Ježek, Počet diváků 69