Votroci „kopali za fotbal“ v Křični.

31. 8. 2017   |   Redakce
Projekt Gambrinus „Kopeme za fotbal“ zavítal v úterý 29. srpna v rámci svého seriálu fotbalových akcí do vesnice Křičeň na Pardubicko, kde tamní fotbalový celek SK Křičeň změřil síly v přátelském utkání s FC Hradec Králové.

Jak už to v rámci akcí projektu Kopeme za fotbal bývá, byl to střet dvou fotbalových světů – domácí hrají okresní přebor, ještě loni prvoligoví hosté pak přijeli zastupovat profesionální složku české fotbalové scény. Odpoledne to bylo idylické – skvěle upravený fotbalový areál, krásné počasí, přátelská atmosféra i hodně gólů – to vše mohli vidět fanoušci i kolemjdoucí, kteří si našli cestu do areálu SK Křičeň.

Byť výsledek v takových utkáních není moc důležitý, na konci zápasu hraném na 2x30 minut svítilo na tabuli konečné skóre 1:8. Hosté začali brzy využívat svých kvalit a zkušeností nabytých v trénincích a mistrovských utkáních proti profesionálním soupeřům, domácí se snažili bojovností a pílí držet krok, což bylo kvitováno domácími fanoušky. Ti také oslavili jediný gól domácích, který následoval po jasném stažení domácího útočníka v pokutovém území, z penaltového puntíku. Co však je při takových akcích nejdůležitější – všichni si událost užili a odjížděli z areálu spokojení.

A jak viděl fotbalové odpoledne trenér Votroků Karel Havlíček? „Klobouk dolů před soupeřem. Bylo vidět, že si domácí s míčem pěkně rozumí a předvedli i několik přesných kombinačních akcí, které nejsou mnohdy vidět ani v krajském přeboru. Náš tým vedl z trenérského postu, vlastně jako hrající trenér, Milan Černý. Oproti mistrovskému nedělnímu zápasu udělal v sestavě několik změn. Ta hlavní byla asi v rozestavění 3 – 5 – 2. A také proházel posty, takže třeba Honza Mudra byl na hrotu s Liborem Žondrou a podhrot v druhém poločase zabezpečil Jirka Lindr s Márou Plašilem. Myslím si, že odpoledne bylo dobrou propagací fotbalu.“

SK Křičeň - FC Hradec Králové 1:8 (0:5)

Branky FC Hradec Králové - Súkenník 2, Žondra, Mudra, Pázler, Nosek, Zorvan, Martan