Votroci kopali v Přelouči za fotbal

14. 9. 2016   |   Redakce

Votroci odehráli poslední srpnový den, v rámci projektu „KOPEME ZA FOTBAL“, přátelské utkání proti účastníku Krajského přeboru Pardubického kraje FK Přelouč. Duel proběhl na útulném stadionku v Přelovicích, vesnici cca 10 km vzdálené od východočeského městečka, kam našlo cestu okolo dvou stovek příznivců kopané.

Projekt společnosti Gambrinus KOPEME ZA FOTBAL je soutěž pro všechny fotbalové kluby v ČR účastnící se krajských a okresních fotbalových soutěží. Principem soutěže je sbírání bodů ve sportovní, pivní a digitální části soutěže. Kluby zapojené do projektu mají možnost na základě počtu získaných bodů a umístění v jednotlivých makroregionech vyhrát exkluzivní fotbalové zážitky. Vítěz loňského soutěžního ročníku FK Přelouč si vybral k sehrání přátelského fotbalového utkání náš klub.

K utkání přicestoval kompletní kádr Votroků, včetně realizačního týmu a k duelu nastoupil ve dvou pozměněných sestavách. A bylo se na co koukat. Během devadesáti minut totiž padlo celkem 16 branek, z toho dvě v závěru utkání i do naší sítě. Všichni přítomní diváci se během utkání bavili a domů odcházeli s dobrým pocitem „Já se na ligový zápas moc nedostanu. Proto jsem přivítal, že k nám na vesnici přijeli prvoligoví hráči předvést své umění. Viděl jsem spoustu branek, takže jsem spokojený,“ řekl jeden ze starších diváků, který na utkání dorazil.

Zápas měl samozřejmě propagační účel, proto výsledek nebyl zas až tak důležitý. Votroci však i přesto, že se jednalo o přátelský zápas, přátelsky se ke svému soupeři nezachovali a uštědřili mu celkem 14 branek. Na nich se postupně podíleli Pavel Černý, Honza Pázler čtyřmi zásahy, Milan Černý, Mára Krátký, Libor Žondra, Honza Mudra, Láďa Martan, Filip Zorvan, Dan Trubač, Petr Mareš a Tomáš Malinský. Za domácí pak v posledních minutách zápasu korigovali skóre Chaloupský a Beránek.

Domácí zřejmě s takto vysokým přídělem nepočítali, protože výsledková tabule u vstřelených branek byla pouze v jednotkové soustavě. V 54. minutě tak na ní po vstřelení desátého gólu Láďou Martanem svítil nerozhodný stav 0:0 J. Naštěstí Votroci ještě nějakou tu branku přidali, takže ani přes technické „miniproblémy“ nebylo o vítězi pochyb.

Ve středečním podvečeru tak zvítězil fotbal. Vždyť všichni v tomto střetnutí KOPEME / kopali ZA FOTBAL!

FK Přelouč – FC Hradec Králové 2 : 14 (0:9)

FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Krátký (60´Malinský), Nosek (55´Janoušek), Holeš (46. Chleboun), Mudra (46. Plašil) – Vobejda (60. Mareš), Pavel Černý (46. Schwarz) – Milan Černý, Žondra (46. Trubač), Zorvan – Pázler (46. Martan)

Branky: 89. Chaloupský, 90. Beránek - 8. Pavel Černý, 11., 17., 33., 41. Pázler, 34. Milan Černý, 35. Krátký, 37. Žondra, 45. Mudra, 54. Martan, 70. Zorvan, 79. Trubač, 84. Mareš a 87. Malinský, ŽK: Malinský