Votroci inkasovali těsně před koncem utkání

25. 2. 2013   |   Redakce
Votroci odjížděli k zápasu 18. kola Juniorské ligy s cílem, bodově se dotáhnout na dnešního soupeře, druhou Slavii Praha. Devět minut před závěrečným hvizdem jim vzal šanci Hrubý, který domácím zajistil výhru 2:1.

SK Slavia Praha jun. - FC Hradec Králové jun. 2:1 (1:0)

Utkání nezačalo pro Votroky vůbec dobře. Již v 6. si na centr za obranu naběhl domácí Vondráček a bez problémů propálil Vízka, 1:0. A mohlo být ještě hůře, ale šance Smoláka a Kolaříka zůstaly nevyužity. Mladí Votroci se oklepali až po půlhodině hry a Krolopova střela z 25 metrů vystrašila domácího brankáře.

Do druhého poločasu šla hradecká juniorka s jasným cílem – vyrovnat a pokusit se strhnout vítězství na svoji stranu. První cíl se naplnil již po deseti minutách hry, kdy domácí bek zahrál v pokutovém území rukou a tak se kopala penalta. K ní se postavil Bodlák a srovnal průběžný stav utkání na 1:1. Ten samý hráč mohl vítězství strhnout na stranu hostujícího týmu v 67., ale jeho přímý volný kop domácí Hrubeš zlikvidoval. Rozluštění boje o druhé místo v tabulce tak přišlo necelých deset minut před závěrečným hvizdem. Hrubý se dostal na hranici malého vápna k míči a propálil vše, co mu stálo v cestě, 2:1.

V závěru utkání se již Votroci na odpověď nezmohli, a tak si domácí hráči do tabulky Juniorské ligy připsali další tři body, Votrokům v tabulce poodskočili na rozdíl 6 bodů a prodloužili sérii neporazitelnosti na 11 zápasů.

SK Slavia Praha jun.: Hrubeš - Mikula, Kolařík, Mac, Herc - Salašovič - Smolák (68. Prošek), Hrubý, Bazal (57. Žák), Zámečník (60. Zámečník) - Vondráček (78. Červenka)
FC Hradec Králové jun.: Vízek - Bodlák, Hájek, Simerský, Shejbal - Bláha (52. Ptáček), Krčál (73. Kopáč), Krolop, Novotný - Zec (79. Hofman), Jukl

Branky: 6. Vondráček, 81. Hrubý - 55. Bodlák (PK), Rozhodčí: Houdek - Machálek, Pochylý