Votroci deklasovali v Juniorské lize Jablonec 5:0

8. 8. 2013   |   Redakce
Ve čtvrtém pokračování Juniorské ligy zavítal do Hradce Králové Baumit Jablonec. Mladí Votroci, po vyrovnanějším prvním poločase, v tom druhém svého soupeře jasně převýšili a po zásluze vyhráli 5:0.

Zajímavý okamžik přišel již v 20., kdy se technickou finesou u postranní čáry prosadil Zec, narazil si se Schwarzem a křižnou přihrávkou nalezl na malém vápně Vaněčka, který rozvlnil síť jablonecké branky. Jenže gól nebyl uznán pro ofsajd.

Gólová radost Votroků tak přišla až v 35., kdy si Asim Zec zopakoval finální přihrávku. Jeho „kolmice“ středem hřiště našla Shejbala, který postupoval sám na Repáně a podél něho stanovil poločasový výsledek na 1:0.

V druhém poločase mnozí diváci ještě ani neusedli na svá sedadla útulného stánku na Bavlně a na hranici velkého vápna Jablonce se prosadil David Sixta, ideálně našel Asima Zece a pro něj již nebyl problém zvýšit na 2:0. Jenže to nebylo pro začátek druhého dějství zdaleka vše. O minutu později Vobejda opět ideálně našel střelce Zece, který se v podobných pozicích v soupeřově vápně nemýlí a podél Repáně zvýšil na 3:0.

Po dvou slepených gólech Votroci i nadále pokračovali v převaze. Přesně po hodině hry se podruhé prosadil Shejbal, který dostal přesnou přihrávku od Schwarze na malé vápno a míč placírkou „uklidil“ k levé tyči jablonecké branky, 4:0. Další pěkná branka padla v 76., když Bláha přenechal na hranici velkého vápna míč rozeběhnutému Kučerovi a ten k tyči zvyšoval na 5:0.

Dnešní soupeř se v druhém poločase vůbec neprosadil a po „sedmičce“ v Mladé Boleslavi schytal na Bavlně „bůra“. Votroci si po pěkné kombinační hře a efektivním zakončení po zásluze připsali první plný bodový zisk v letošní sezóně.

FC Hradec Králové jun. - FK Baumit Jablonec jun. 5:0 (1:0)

FC Hradec Králové: Koubek – Soukup, Zezula, Krčál, Kratochvíl – Shejbal (75.Týfa), Vobejda (69. Doležal), Schwarz (62. Kučera), Sixta – Zec (85. Langr), Vaněček (62. Bláha)
FK Baumit Jablonec: Repáň – Vaníček (77. Skuhravý), Šulák, Karásek, Landovský – Štemberk, Skwarczek, Koštíř, Vodička (89. Dorničák)– Jurča, Ledecký (85. Gebert)
Branky: Shejbal 35., 60., Zec 46., 47., Kučera 76., Počet diváků: 340, Rozhodčí: Hrubeš – Novotný, Tryzna.