Votroci bojovali, na body to však nestačilo. Hradec – Sparta 1:2

27. 11. 2016   |   Redakce
Vítězná sestava se nemění. Tak tímto heslem se drželo trenérské duo Frimmel, Pilný před utkáním proti Spartě. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě hostující Juliš. Pražané přidali ve druhém poločase ještě jeden gól, zasloužil se o něj Pulkrab. Domácí přes několik velkých možností dokázali brankou Tomáše Malinského pouze snížit.

První velká šance utkání přišla z kopaček hostů, kdy na konci pěkné souhry zakončoval kanonýr David Lafata. Ten však z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze levou tyč branky Radima Ottmara. Na druhé straně vypadala nadějně hlavička Petra Schwarze, která však trefila pouze jednoho ze sparťanských hráčů. Ve 13. minutě se pražská Sparta ujala vedení, Lafata vybídl volného Juliše, jehož první pumelici nejprve vychytal Radim Ottmar, avšak při druhé možnosti se už Lukáš Juliš nemýlil, 0:1.

Inkasovaný gól Votroky nakopl a ti začali častěji ohrožovat svatyni Tomáše Koubka. Zaplněné ochozy roztleskala například akce po ose Vlkanova, Schwarz, Martan, kdy posledně jmenovaný pořádně prověřil pozornost Koubka. Hned vzápětí se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti Adam Vlkanova, ovšem té chyběla velká dávka přesnosti.

Další slibná možnost z kopaček Votroků se udála ve 29. minutě, Tomáš Malinský postupoval ze strany zcela sám na branku Sparty, ale v poslední možné chvíli jeho pokus srazil na rohový kop Kadlec. Z následného tlaku se Hradec již střelecky prosadit nedokázal. V samotném závěru prvního poločasu byl velmi blízko gólu Vlkanova, kterého našel přesnou přihrávkou Martan. Ovšem Adam z malého vápna přestřelil.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky přinesl 100% příležitost Hradce Králové. Nejprve se do zakončení dostal Pavel Černý, míč se odrazil následně ještě k Polomovi, jenž z blízkosti bohužel netrefil. Hned z dalšího útoku udeřilo na straně druhé. Sparťanský Karavajev se dostal do vápna a našel úplně volného Pulkraba, který míč uklidil do prázdné branky, 0:2. Hradečtí se nevzdávali a bojovali dál. Odměnou jim bylo v 59. minutě snížení na 1:2. Po závaru v malém vápně se nejlépe zorientoval Tomáš Malinský a prudkou ranou pod břevno rozvlnil hostující síť.

Před beznadějně vyprodaným stadionem se v těchto chvílích hrál pohledný fotbal, kdy šance střídala šanci. Jako třeba v 63. minutě, Lafata na rohu vápna přihrál na Dudla, jenž orazítkoval tyč branky Radima Ottmara. Další možnost na srovnání se pro Hradec naskytla v 74. minutě, míč propadl až na Jakuba Chlebouna a ten v dobré pozici přestřelil.

V závěru nedělního duelu se Votroci vrhli do útoku s jediným cílem, vyrovnat! K tomu rozhodně nebylo daleko v 86. minutě, po rohovém kopu měl gól na své kopačce Petr Schwarz. Bohužel jeho přízemní střelu doprostřed Tomáš Koubek s přehledem lapil. Hradečtí na body proti Spartě nedosáhli, ačkoliv k remíze nebylo vůbec daleko.

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:2 (0:1)
Branky: 59. Malinský – 13. Juliš, 56. Pulkrab. Rozhodčí: Houdek – Myška, Boček. ŽK: 69. Schwarz, 82. Žondra – 60. M. Kadlec, 71. Juliš, 83. Koubek. Počet diváků: 4 500.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil (85. M. Černý) – Janoušek, Schwarz – Malinský, Vlkanova (73. Žondra), Martan – P. Černý (73. Pázler).
AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Nhamoinesu – Juliš, Mario Holek, Mareček, Holzer (27. Dudl, 90. Mustedanagič) – Lafata, Pulkrab.