Voltr ve stopách Vaněčka

27. 8. 2013   |   Redakce
Juniorský tým Votroků si poradil s pražskou Slavií 6:2. V utkání se blýskl Radek Voltr hattrickem

V první čtvrthodině zápasu 7. kola Juniorské ligy mezí pražskou Slávií a FC Hradec Králové nic nenasvědčovalo tomu, že Votroci i ve čtvrtém utkání po sobě budou brát všechny body. Slávisté byli živější, agresivnější a po zásluze se ujali Peterkou vedení. Teprve poté Hradečtí hru vyrovnali a důsledným krytím středu hřiště začínali přebírat taktovku. Zvýšené úsilí přineslo úspěch ve 31. minutě, kdy si Ondra Kraják vyskočil nejvýše na centr Schwarze a na malém vápně trefil hlavou přesně. A to ze strany černobílých nebylo vše. Ještě před přestávkou udělali možná rozhodující krok k vítězství. Ve 40. minutě se poprvé gólově prezentoval Voltr. Sixta vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, chytře ho uvolnil a mladý střelec se nemýlil. A byl to opět Sixta, který před koncem poločasu poslal na zteč Krajáka. Ten ihned posunul nabíhajícímu Voltrovi, který přes domácího brankáře, jenž si sice na míč sáhl, stanovil poločasový výsledek.

Druhý poločas již byl v režii mladých Votroků. Ti v 60. minutě rozehráli při provádění přímého kopu signál. Míč putoval po ose Schwarz, Kraják a posledně jmenovaný centrem našel hlavu Krčála a rázem to bylo o tři branky. Naději vykřesal pro domácí Peterka, který v souboji těsně před vápnem se ochotně poroučel k zemi. Následný přímý kop nádherně zakroutil přes zeď Verner.

Svůj hattrick završil o chvíli později Voltr. To když tvrdou střelou z 20 metrů nedal Hrubešovi v brance domácích šanci. Čtyři minuty před koncem ho napodobil střídající Pago, který si posunul míč podél velkého vápna na svoji levačku a zamířil do stejného místa, jako před ním Voltr.

Jaroslav Veselý, trenér: „Do utkání jsme vstoupili katastrofálně. Domácí nás ve všech herních činnostech přehrávali a zcela po zásluze se ujali vedení. Inkasovaný gól nás přece jenom probral a především zlepšeným pohybem a hlavně důrazem ve středu hřiště jsme si vytvořili územní převahu a po zásluze jsme vývoj utkání otočili. Druhý poločas jsme již odehráli pod naší kontrolou.

Branky: 14. Peterka, 73. Verner – 30. Kraják, 40. Voltr, 44. Voltr, 60. Krčál, 77. Voltr, 86. Pago, ŽK: 39. Bejbl (SLA), 84. Čepelák (SLA) – 43. Soukup (HKR), 66. Vobejda (HKR), Rozhodčí: Černý – Arnošt, Musil, Diváci: 100

SK Slavia Praha: Hrubeš – Herc, Čepelák, Souček, Bejbl – Prošek (66. Zámečník), Verner, Hrubý, Duga (46. Veselý), Peterka (79. Poběrežský) – Vondráček.

FC Hradec Králové: Jehlička – Bodlák (75. Pago), Pillár, Krčál, Soukup – Schwarz (83. Týfa), Vobejda (67. Jukl), Kraják, Sixta, Bláha (59. Langr) – Voltr.