Vítězství s SK Holice

27. 10. 2008   |   Redakce
V sousedském derby potvrdilo naše béčko roli favorita a domácí SK Holice porazilo vysoko 4:0 a nadále vévodí tabulce divize sk. C.

SK HOLICE - FC HRADEC KRÁLOVÉ 0 : 4 (0:3)

Branky: Hubička 2x, Veselka, Alvino

Rozhodčí: Štuk, Janíček, Šimek

Diváků: 100

Sestava:

HRDINA – PŘIBYL, ZIERIS, DRAPAČ, HRADECKÝ – VESELKA – KOUT, SVOBODA /89. KAŠPAR/,JANOUŠEK, ČECH /46. MIKUŠÍK/ - HUBIČKA /77. ALVINO/

Do Holic, které před týdnem překvapivě vyhrály ve Dvoře Králové odjížděli hradečtí hráči s cílem vyhrát a tím potvrdit své prozatímní vedení v tabulce divize skupiny C. Utkání se hrálo na nekvalitní hrací ploše, domácí nastoupili s vyčkávací taktikou. Hosté nastoupili aktivně, v 8. minutě zahrávali hosté trestný kop Čechem, domácí odvrátili. Již ve 12. minutě se hosté dostali do vedení, když se po autovém vhazování Veselky dostal k míči Svoboda, jeho střela byla sražena, ale na dorážku Hubičky do šibenice byl domácí brankař Branda krátký – 0 : 1. Ve 12. minutě málem nachytal Hrdinu z trestného kopu Jakub Jedlička, Hrdina míč vyrazil na rohový kop, rohový kop hosté odvrátili, Hrdina vyboxoval. V 15. minutě mohli domácí vyrovnat, míč skončil vedle branky Hrdiny. V 18. minutě střílel z dálky Čech vedle, ve 25. minutě střílel z dálky Veselka, také vedle. Ve 26. minutě měli hosté šanci po rohovém kopu Čecha, míč po skrumáži odkopl do bezpečí Hála. Ve 27. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu, rozhodčí Štuk byl však proti… Ve 29. minutě se hosté dostali do dvoubrankového vedení, když přetažený míč od Kouta vrátil před branku Janoušek, opět ke Koutovi, Kout míč sklepl Hubičkovi, který Brandovi nedal šanci podruhé – 0 : 2. Ve 31. minutě zahrávali domácí rohový kop Pichem, hosté odvrátili. Ve 37. minutě se do šance dostal Čech, prováhal však správný okamžik ke střele. Ve 42. minutě to již bylo 0 : 3, když po přihrávce Svobody Veselka vymetl pravou šibenici domácí branky. Ve 43. minutě se dostal ke střele Kout, Branda chytá. V samém závěru poločasu se domácí dostali do šance po zaváhání Hrdiny, míč však skončil vedle jeho branky.

Do 2. poločasu odstoupil zraněný Čech, nahradil ho Mikušík. Vstup do druhého poločasu měli lepší domácí, hosté však pozorně bránili. V 60. minutě zahrávali domácí další rohový kop, hosté odvrátili. V 67. minutě zbytečně fauloval Veselka, hosté odvrátili pouze za cenu rohového kopu. V 70. minutě se dostal ke střele Jakub Jedlička – těsně vedle. V 85. minutě se výborně uvolnil Svoboda a před prázdnou brankou našel úplně volného Alvina, který míč mazácky uklidil do branky – 0 : 4. Svoboda touto gólovou přihrávkou potvrdil svůj velmi dobrý výkon. Domácí se v závěru utkání do šance již nedostali, utkání tak pro ně skončilo debaklem.

Slovo trenéra Ladislava Brože:

Naprosto zasloužená vysoká výhra, přestože se nám na rozbitém a neupraveném hřišti špatně kombinovalo. Je nutno říci, že proti soupeři, který fotbal chvílemi moc hrát nechce a věnuje se provokování, faulování a simulování senám hraje velice špatně…!!! Přesto jsme utkání zvládli na výbornou!!! Myslím si, že tento výsledek je nejlepší pozvánkou na nedělní duel, který hrajeme proti Ovčárům a bude to přímý souboj o první místo!!!