Ve vyrovnaném utkání výsledkově tahala juniorka za kratší provaz

18. 4. 2016   |   admin
V dalším pokračování Juniorské ligy do Hradce Králové zavítala Dukla Praha. Ve vyrovnaném utkání se střelecky hosté prosadili dvakrát, naproi tomu domácí tým pouze jednou, a tak si trochu překvapivě z města pod Bílou věží odvezli všechny body za výhru 2:1.

V samotném úvodu měli ze hry více hráči hradeckého týmu, ale vítr z plachet jim vzala hned v páté minutě odpískaná penalta, kterou bezpečně proměnil hostující Šumský, 0:1. Stejný hráč měl o několik minut šanci v podobě střely zpoza vápna, jenže jeho projektil domácí Ordelt vytěsnil na roh. Velkou šanci na srovnání průběžného skóre měl Jan Shejbal po půlhodině hry, když sám prošel přes půl hřiště, na hranici vápna si narazil s Davidem Drozdem, ale jeho střelu nejprve zablokoval jeden z bránících hráčů a následně vytěsnil na roh brankář Řepa. Z protiútoku měl stoprocentní šanci Sticho, jenže jeho střelu z deseti metrů Ordelt bravurně vyrazil a dorážka Vachouška již byla z ofsajdového postavení.

V závěru poločasu se domácí hráči dostávali čím dál tím častěji na dostřel branky Dukly Praha. Jednu ze šancí pak také dokázal hlavičkou proměnit David Drozd, který si naběhl na přesný centr z levé strany Jana Shejbala a vyrovnal tak stav utkání na 1:1. V posledních vteřinách pak autor branky zkoušel střelecké štěstí kopem z dvaceti metrů, ale míč z jeho kopačky neměl patřičnou razanci a Řepa v brance Dukly Praha tak neměl příliš práce.

Druhý poločas se odehrál s minimálně šancí. Hra se spíše odvíjela mezi vápny a zajímavějších momentů bylo jako šafránu. První z nich byl k vidění až v 67. minutě, když Hlavsa vysunul kapitána Votroků Zezulu, ale ten v dobré šanci mířil na branku Dukly. Hned z protiútoku se snažil zakončit střelou z vápna Bezdička, ale s jeho lehkou střelou si Ordelt bez problému poradil. Tentýž hráč však v 73. minutě již mířil přesněji a v podstatě ze stejného místa, to znamená z hranice velkého vápna, uklidil míč k pravé tyčce královéhradecké branky a hosty poslal do vedení 1:2.

Obdržená branka domácí hráče poznamenala a ti se z ní nemohli dlouho herně oklepat. Naopak hostům nalila krev do žil, a ti si závěr zápasu pohlídali. Pět minut před závěrečným hvizdem se ještě snažil prosadit střelec Bezdička, ale tentokrát mířil vedle. Na skóre se tak nic neměnilo a hosté na Julisku odvezli celkem překvapivě všechny body.

FC Hradec Králové jun. – FK Dukla Praha jun. 1:2 (1:1)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Drozd Pavel, Václavek, Zezula, Drozd David – Fenz (71. Dědeček), Hlavsa, Zdržálek, Shejbal – Kraják, Zbudil (74. Vyšehrad)
FK Dukla Praha jun.: Řepa – Schindler, Bezpalec, Farkaš, Troníček – Šumský (76. Sedláček), Bezdička, Vokoun (89. Petrák), Slicho – Beneš, Vachoušek (62. Slávik)

Branky: 43. David Drozd - 5. Šumský (PK), 74. Bezdička, ŽK: Vyšehrad - Vokoun, Troníček, Rozhodčí: Váňa – Blažej, Kubr