Ve Varnsdorfu gól nepadl, Votroci vezou bod za bezbrankovou remízu

3. 4. 2016   |   Redakce

Před zápasem se u Votroků největší otazník vznášel nad postem brankáře. To se definitivně vyřešilo zhruba hodinu a půl před výkopem, kdy se Radim Ottmar společně s realizačním týmem rozhodl nastoupit i přes obtíže, které ho v průběhu týdne provázely. V zápase příliš práce neměl a na druhé straně se žádný z hradeckých hráčů také gólově neprosadil, proto zápas skončil remízou 0:0.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný. Oba celky se pečlivě hlídaly a k přímému ohrožení branky během první čtvrthodiny vůbec nedošlo. Na straně Hradce Králové hrozil svou rychlostí pouze Tomáš Malinský, ale ke konfrontaci s domácím gólmanem nedošlo. Jedinou střelu, která však mířila nad branku, vyslal hlavou obránce Holeš. Domácí Varnsdorf hrozil pouze brejky a následnými centry, které však spolehlivě pochytal uzdravený Ottmar, nebo je odvrátila hradecká defenziva.

Zhruba ve třicáté minutě se rozhodl zakončit akci střelou z pětadvaceti metrů Petr Schwarz, ale Porcal byl připraven. To samé o dvě minuty později, kdy hradeckého záložníka napodobil jeho spoluhráč Tomáš Malinský. A do třetice střela z dálky, tentokrát několik minut před odchodem do kabin v podání Tomáše Holeše. Ovšem ani jeho střela se gólově neujala, a tak první dějství zápasu skončilo bez gólové radosti. Na konci první půle došlo ještě k nepříjemné situaci, když hřiště opustil na nosítkách stoper Nosek, který již do druhého poločasu nenastoupil a nahradil ho Jakub Chleboun.

Na začátku druhého poločasu se obraz hry nezměnil. Svěřenci trenéra Pilného měli míč více na svých kopačkách, ale branku Varnsdorfu přímo neohrozili. To na druhé straně musel ošemetnou situaci řešit před dotírajícím Martanem gólamn Ottmar. Až v 56. minutě utekl po levé straně aktivní Malinský, zacentroval před domácí branku, kde si naběhl Adam Vlkanova. Ten hlavičkou trefil břevno! Tento pokus jakoby vlil do žil hradeckých hráčů chuť do dalších bojů a rázem bylo před Porcalovou brankou pěkně živo. Rychlými průniky hrozili hlavně rychlonohý záložníci Hradce Králové. Po jednom z průniku měl šanci Plašil, ale jeho levá noha mířila z hranice velkého vápna jen těsně nad.

Domácí tribunu na druhé straně roztleskal svojí střelou ze střední vzdálenosti Mehanovič. Projektil ve vzduchu zatančil, ale jeho trajektorie letu byla pár centimetrů nad břevnem Ottmarovy branky. Živo bylo na domácí straně i v 68. minutě, když se z brejku prosadil Martan, na vápně našel Tvarohu a ten řádně vyprášil „Oťasovy" rukavice. Velkou šanci měl také o několik minut později Filip, který se hlavičkou položil do prudkého centru, jeho pokus těsně minul pravou hradeckou tyč.

V poslední čtvrthodince se hra přelévala od vápna k vápnu. Vyloženou šanci si připravil střelec Honza Pázler, který se dostal k propadlému míči po rohovém kopu Dana Trubače, míč si zpracoval, ale poslal ho z malého vápna vysoko nad. V závěru utkání se Votroci mohutně tlačili do vápna domácího Varnsdorfu, aby si ze Šluknovského výběžku odvezli všechny body, ale do gólové pozice se již nedostali. Snad jen hlavička kapitána Krmaše v poslední minutě utkání, ale i ta skončila nad břevnem domácího celku. Na druhé straně soupeř bránil jednobodový zisk, a také proto se body dělily jako v podzimním duelu. Tenkrát však bylo k vidění osm branek, dnes žádná.

FK Varnsdorf – FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Vitner. ŽK: Martan, Yakovle - Schwarz, Vlkanova. Počet diváků: 1030.

Sestavy: FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Filip, Neuberg, Yakovlev - Zbrožek - Mehanović, Daníček (46. Houser), Martan, Durdević (84. Knejzlík) – Rudnytskyy (77. Jurča) - Schubert.

FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Nosek (46. Chleboun), Krmaš, Plašil - Janoušek, Schwarz (74. Trubač) - Vlkanova, Zorvan, Malinský – Pázler (86. Nworah).