VÍTEJ PRVNÍ LIGO, VOTROCI SLAVÍ SKVĚLÝ POSTUP MEZI ELITU!

17. 5. 2016   |   Redakce
Sen se stává skutečností! Nutno si přiznat, že již dnes to čekal málokdo. Hradečtí zvládli doma porazit Sokolov 2:0, když se v prvním poločase prosadil Pavel Černý a také Honza Pázler. Díky nečekané domácí prohře Znojma s Vlašimí bylo následně jasné, že Hradec Králové již nemůže skončit v tabulce Fotbalové národní ligy hůře jak na druhém místě. Postup je tedy doma a všichni hráči, členové klubu, fanoušci mohli začít oslavovat postup do první ligy!

Hradec Králové nastoupil k důležitému zápasu se Sokolovem bez zraněného kapitána Pavla Krmaše, jeho pásku přebral Tomáš Holeš a na hřišti ho zastoupil Marek Plašil. V útoku pak na zaujal své místo Jan Pázler podporovaný Pavlem Černým na podhrotové pozici.

Úvod utkání jednoznačně patřil Votrokům. Do první větší šance se dostal už v 7. minutě Petr Schwarz, který rázně pronikl do vápna, avšak tísněn sokolovským obráncem nedokázal razantně zakončit. Jen o chvilku později napřáhl zpoza velkého vápna Tomáš Malinský, gólman Dvořák nestihl vůbec reagovat. Ke smůle domácích však rána Malinského jen o kousek minula levou šibenici. Tlak Hradce pokračoval a dlouho na sebe nenechaly čekat i další šance.

Jako například Honza Pázler, který se kličkou zbavil posledního obránce a zcela sám před brankářem Dvořákem nedokázal vystřelit přesně, jeho pokus tak těsně minul levou tyč. Obrovskou příležitost otevřít skóre měl aktivní Malinský v 16. minutě, kdy po rohu Sokolova dokázal vypíchnout míč Machkovi. V úniku na úrovni penalty však volil místo střely nahrávku na Adama Vlkanovu, jenž byl pokryt posledním bránícím hráče, z nadějné akce tím pádem nic nebylo.

Ve 26. minutě o sobě dali vědět i fotbalisté Baníku Sokolov. Jakub Dvořák ze strany poslal střílený centr na Přeučila, jenž v blízkosti brány skluzem těsně tečoval před Radimem Ottmarem. Nejlepší brankář FNL však dostál své pověsti a se složitou situací si poradil na jedničku.

Ve 30. minutě už přišla vytoužená gólová radost. Petr Mareš rozehrál přímý kop od autové čáry centrem přímo na kadeř Pavla Černého a jeho šikovná hlavička skončila až v bráně - 1:0! Hned po úvodní brance měl slušnou šanci na vyrovnání hostující Přeučil. Jeho střela z 15 metrů nadělala Ottmarovi starosti, ale v síti neskončila.

O pět minut později bylo na Všesportovním stadionu v Malšovicích ještě o poznání veseleji. Kanonýr Honza Pázler prokázal, že nevede tabulku střelců náhodou a po závaru před brankou Sokolova dokázal dorazit míč do sítě, 2:0. Tento gól byl už jeho šestnáctým zásahem v letošní sezoně.
Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili aktivněji svěřenci Daniela Šmejkala, když nebezpečně utíkal do hradeckého vápna Kratochvíl. Avšak brankář Ottmar svým včasným vyběhnutím znemožnil sokolovskému hráči způsobit jakoukoliv neplechu. Poté tempo hry výrazně upadlo a hra se přesunula převážně do středu pole. Votroci zkušeně kontrovali dvoubrankové vedení a Baník se přes dobře organizovanou defenzivu nemohl vůbec prosadit.

Výjimkou byl pěkný fotbalový moment z kopačky Kosaka. Ten se individuálně prosadil přes několik hradeckých hráčů a z hranice vápna svižnou střelou k pravé tyči překonal Ottmara. Naštěstí kulatý nesmysl trefil pouze konstrukci branky. V samotném závěru mohl třetí branku pro Hradec zajistit Petr Schwarz, ale jeho lob přes vyběhnutého Dvořáka byl nepřesný.

To však dnes nikoho mrzet nemuselo, protože Vlašim v tuto chvíli vedla ve Znojmě vysoko o tři branky a na Malšáku mohla vypuknout nečekaná oslava postupu do první ligy. Po necelé půl hodině po skončení utkání se Sokolovem bylo jasné, že klub FC Hradec Králové si v sezoně 2016/2017 zahraje českou nejvyšší soutěž!

FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov 2:0 (2:0)
Branky: 30. Černý, 35. Pázler. Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Kotalík. Počet diváků: 1267.

Sestavy: FC Hradec Králové:
Ottmar – Holeš, Plašil, Nosek, Mareš – Schwarz, Janoušek – Malinský (90. Bederka), Černý, Vlkanova (68. Krátký) – Pázler (85. Shejbal).
FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Kopečný, Vondráček, Jablonský, Urma – Machek, Kratochvíl – Kosak, Dvořák II., Pouček (62. Mejdr) – Přeučil.