V úvodu nového ročníku Juniorské ligy Votroci nezaváhali

1. 8. 2016   |   Redakce
Dalším pokračováním víkendových střetnutí mezi Votroky a Klokany byl zápas juniorek. Ten se odehrál na rekonstruujícím se Malšovickém stadionu. Za domácí Votroky také nastoupilo hned šest hráčů prvního mužstva v základní jedenáctce a do svého prvního mistrovského zápasu vedl své svěřence v roli trenéra, díky nepřítomnosti Michala Šmardy kvůli reprezentačním povinnostem, Adrian Rolko.

Úvodní čtvrthodinka byla ve znamení přelévání hry ze strany na stranu, přičemž na každé bylo vidět po jedné velké šanci. Na straně Votroků hned v úvodu nastřelil tyč kapitán týmu Vyšehrad a na druhé přišlo vzrušení při nepovedené kličce gólmana Ordelta soupeřovu hráči. Hráč Bohemians Kostka však nastalou situaci nedokázal využít a hradecký gólman situaci zachránil odvážným skokem pod jeho nohy. Zajímavou situaci ještě měl Igor Súkenník, který sice gólmana Šrámka překonal, ale Hradecký v barvách Bohemians jeho střelu mířící do sítě z brankové čáry vykopl na roh.

Skóre se tak otevřelo až ve 24. minutě a hned o minutu později došlo k jejímu navýšení. Nejprve se na značce pokutového kopu dostal k odraženému míči Jiří Bederka, aby nekompromisně zavěsil a z podobné situace navýšil skóre Daniel Trubač. Úvod utkání tak Votroky zastihl jak v herní, tak gólové pohodě. Po necelé půlhodině bylo skóre o dvě branky ku prospěchu domácích. Ti i nadále pokračovali v ofenzivě a soupeřovu obranu zaměstnávali povedenou kombinací a následným zakončení. Navýšit skóre mohl po půlhodině hry hlavičkou opět Bederka, ale gólman Pražanů byl tentokrát na místě. V palebné pozici se dvakrát nacházel také Igor Súkenník, ale vyšlo mu to až napotřetí, když dvě minuty před poločasem navýšil skóre na 3:0. Přítomní diváci pak v poslední minutě zatleskali střele mladého Zbudila, která svištěla vzduchem ze vzdálenosti třiceti metrů a brankář Šrámek s ní měl plné „rukavice“ práce.

Úvod druhého dějství vyšel Votrokům podle jejich představ a byl u toho opět Zbudil, který si v 50. minutě naběhl na přesnou přihrávku Igora Súkenníka a počtvrté v utkání rozvlnil síť pražské Bohemky. I po tomto navýšení skóre hráli svěřenci trenéra Rolka s chutí a i nadále si vytvářeli slibné šance. Pěkná kombinace po ose Mareš – Hynek s následným centrem před branku byla k vidění v sedmdesáté minutě, ale dvojice naběhnutých Votroků Súkenník – Novák míč za záda Šrámka nepropasovala. Hned vzápětí se na druhé straně hřiště dostal do pěkné akce hostující Bartek, ale jeho střelu Ordelt s přehledem zlikvidoval.

U další kombinační akce domácích byl čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem opět Mareš, který si v náběhu na půlce hřiště převzal míč, křižnou přihrávkou našel na druhé straně nabíhajícího Súkenníka a ten prudkou střelou na zadní tyč navýšil skóre na konečných 5:0. Poslední šanci zápasu měl v závěrečných vteřinách Vojta Habrman, ale jeho štiplavou střelu zpod břevna Šrámek vytáhl.

V úvodním utkání se projevila herní převaha a taktická vyzrálost domácího týmu, který svému soupeři uštědřili lekci. K dalšímu utkání zajíždějí mladí Votroci do Jablonce n/N. a následně doma přivítají v pondělí 15. srpna Duklu Praha.

FC Hradec Králové jun. – Bohemians Praha 1905 5:0 (3:0)

Sestavy FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Vyšehrad (82. Fenz), Bederka, Václavek, Mareš – Vobejda, Trubač (80. Brokeš) - Súkenník, Zorvan (80. Habrman), Novák – Zbudil (63. Hynek)
Bohemians Praha 1905 jun.: Šrámek – Vacík, Rothe, Hradecký (76. Věchtík), Charvát (46. Káš) – Krivosheev (46. Kučera), Blecha – Bartek, Horizrál (70. Přibyl), Šetina (46. Vaníček) – Kostka

Branky: 24. Bederka, 25. Trubač, 43., 76. Súkenník, 50. Zbudil, ŽK: Trubač, Vyšehrad, Ordelt – Horizrál, Kostka, Bartek, Rozhodčí: Vít – Vodrážka, Poživil, Počet diváků: 60